Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-soknak jár 25 év alatti...

KATA-soknak jár 25 év alatti SZJA visszatérítés?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de egy barátom szerint igen, mert hogy a katások is fizetnek szja-t. Főleg az alap 50es katásokat nézve kérdezem, de 25ösök is erdekelnének (75 meg gondolom ugyan az mint az 50).

Az egyéni vállalkozókat említi a visszatérítési rendelet, azonban a KATAn kívül még azért van más adózási forma és szerintem másokra gondoltak, de sehol nem írják le normálisan.



2022. jan. 24. 11:33
A kérdező szavazást indított:
jár
nem jár
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Katás a katás jogviszonyában nem fizet szja-t. És ez nem visszatérítés amúgy, hanem adókedvezmény. Ha bármilyen más jogviszonya is van, amiben fizet szja-t, akkor ott nem kell levonni tőle.
2022. jan. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a javítást és az infót is, így már érthető.
2022. jan. 24. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:
még mit nem!
2022. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Az alkalmzottjának jár.


Ez akkor lesz érdekes szerintem, ha mondjuk pároddal mindketten katások vagytok, és egyikőtök a másik alkalmazottja egy másik tevékenységnél meg fordítva.

2022. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne az érdekes? Teljesen egyértelmű a helyzet.
2022. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

“ Ez akkor lesz érdekes szerintem, ha mondjuk pároddal mindketten katások vagytok, és egyikőtök a másik alkalmazottja egy másik tevékenységnél meg fordítva.”

Ennek mi a fæsz értelme lenne?

2022. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es, nem akarok hülyeséget mondani, de akkor nem az van, hogy nekem katásnak az efosom lesz a másik, akinek nem számít, hogy katás és az efos béréből kapja az engedményt, és fordítva? A katánkból meg akkor az eddigiek szerint ugyan úgy semmit? Bár amúgy ez már nem érdekes számomra, az alkalmazottjának jár infót pedig szintén köszönöm, az még egy releváns infó, jó tudni!
2022. jan. 25. 11:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a négyes vagyok. Efos az megint más téma, ott nem feltétlenül van szja, amiből lehetne kedvezmény (nem visszatérítés). Katából nem kapsz semmit. Alklamazott meg tök mindegy ki a munkáltatója, ha jár neki, akkor megkaphatja a kedvezményt. Viszont egymás alkalmazottjának lenni nagyon rossz bolt, sokkal jobb megoldások vannak erre.
2022. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!