Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodállásként KATA vállalkozá...

Másodállásként KATA vállalkozásnál milyen adót kell fizetni 12 millió bevételig? Abszolút semmit, csak a havi 25 ezret? Ha párommal egymás alkalmazottjai leszünk 25 év alatt különböző tevékenységekre akkor jár az adóvisszatérítés?

Figyelt kérdés

2022. jan. 24. 12:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Hogy megérts, mit írtam: nem éri meg a kft neked
2022. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Alkalmazotként nem tud számlát adni, és mondjuk akkor én adjak számlát neki hétvégére pl: "kutyakozmetikáról, vagy műkörömépítésről?"
2022. jan. 24. 13:36
 33/41 anonim ***** válasza:
30%
Igen, pontosan. Az egyéni vállalkozó nem csak saját maga végezheti a tevékenységeket, hanem alkalmazott is. Simán lehet, hogy te vállalkozol a festésre, ő meg alkalmazottként körmözik. Bár ha mindkettőtöknek van főállása, akkor még mindig nem ez a legolcsóbb megoldás, de nem akarlak még jobban megkeverni :)
2022. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
De kinek akar számlázni? Vagy ő még a neked való ügyintézésen és a főállásán kîvül műkörmözni akar? (Ami amúgy végzettségköteles)
2022. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

:D


De most az hogy néz már, ki egy számlán hogy Kiss Pista szobafestő Ev:


- Körömépítés x ft

- szempilla ragasztás y ft.

2022. jan. 24. 13:45
 36/41 A kérdező kommentje:

34 így van, van végzettsége ahhoz is, de darusvizsgája és jogsija is van.

Nekem meg targoncás.



Fejenként 5-nél több szakmánk van, de nem akarom felsorolni az egészet.

2022. jan. 24. 13:47
 37/41 A kérdező kommentje:
Neki van fotográfus végzettsége is, szóval elég hülyén jönne ki, egy esküvői fotózáshoz egy szobafestőtől számla szerintem.
2022. jan. 24. 13:48
 38/41 anonim ***** válasza:

A számlán nem az van, hogy kis pista szobafestő ev, hanem, hogy kis pista ev. Egy ev-nek lehet több, egymástól tök eltérő tevékenységi köre is. Nekem is van.

De másik példa. Feleségem esküvői ruhája a Mentavill Kft-től volt, pedig az egy villamossági üzlet. De másodvonalon a tulaj felejsége ezzel foglalkozik, nem akartak még egy céget csinálni rá, ezért bővítették a tevékenységet. A kutyát nem érdekli mi van a számlán.

2022. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Hát jó, akkor rendben.
2022. jan. 24. 13:53
 40/41 anonim ***** válasza:
45%
Arról se feledkezzünk meg, hogy a párod (házastárs, de élettársi esetén is) fennáll a kapcsolt vállalkozás, aminek elég durva 40%-os adóvonzata van KATA esetén.
2022. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!