Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Járhat e visszamenőlegesen...

Járhat e visszamenőlegesen családi pótlék?

Figyelt kérdés
A fiam 16 éves kora óta Rokkantsági járadékot kap, most nemrégiben 24 évesen kapott fogyatékossági támogatást. Amikor leérettségizett, már nem kaptam a családi pótlékot, az elmúlt öt évben pedig nem kaptam családi adó kedvezményt. A fiam velem él , bejelentett lakcíme is nálam van természetesen. Olvastam hogy jogosult lehetek családi pótlékra , mennyire valószínű hogy visszamenőlegesen , vagy egyáltalán kapok utána pénzt?

2022. jan. 27. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem max. 6 hónapra visszamenően lehet igényelni.
2022. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Családi pótlékot visszamenőleg 2 hónapra lehet már csak igényelni. Viszont a rokkantsági járadék folyósítása ezt kizárja. Vagy az egyik ellátás, vagy a másik. Erről ritkán tájékoztatják az embert. Nyilván azt, amelyik magasabb összegű.


Rokkantsági járadékban részesülő személy jogosult családi kedvezmény érvényesítésére. Ha nincs olyan jövedelme, amivel szemben ezt érvényesíteni tudná, vagy kevesebb jövedelme van, mint a vele közös háztartásban élő hozzátartozójának, akkor a választásuk szerinti vele közös háztartásban élő hozzátartozója érvényesítheti helyette.


Ezek szerint a fia az elmúlt 5 évben rokkantsági járadékban részesült. Akkor önellenőrzés keretén belül nyugodtan érvényesítse helyette, mint szülő a családi kedvezményt.


A családi pótlék dolgot pedig engedje el...

2022. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mielőtt bárki elindítana egy vitát.

A rokkantsági járadékos esetén nem feltétel a családi pótlékra jogosultság, anélkül is jogosult családi kedvezmény érvényesítésére vagy a saját jövedelmére, vagy a közös háztartásában élő hozzátartozója jövedelmére tekintettel.


Ebből kifolyólag a most népszerű VISSZADO-ra is jogosult...

2022. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!