Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy magyar cégem, de...

Van egy magyar cégem, de külföldön élek, elszámolható egy külföldi iroda költségként?

Figyelt kérdés
Magyarországon éltem 20 évig, kint hazasodtam (Lengyelország), de most már szeretnék egy irodát bérelni úgy, hogy folytatom a magyar cégemet. Elszámolható költségként?
2022. jan. 30. 10:08
 1/3 xswerdy ***** válasza:
persze. Ez esetben Lengyelországban fióktelepet kell nyitnod (az EU-ban lehet eg cégnek más országban fióktelepe, egyéb külföld esetében ott külön céget kell alapítani). Lesz lengyel adószámod is, és el könyvelésileg el kell különítened a két országban végzett tevékenységedet. Az irodabérlet a lengyel fióktelep könyvelésében fog költségként megjelenni.
2022. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha a lengyel telephely önmagában egy fillér bevételt sem termel (hiszen onnan szolgálom ki a magyar ügyfeleket egy laptoppal), csak kiadást, az gondot okoz?
2022. jan. 31. 10:17
 3/3 xswerdy ***** válasza:
ja, hogy a lengyel piacon meg sem akarsz jelenni? Akkor nem tudom, szükséges-e fióktelep, lehet, hogy nem. A költséget biztos el tudod számolni, alapvetően ami költség a vállalkozás érdekében merül fel, az elszámolható. Viszont azt tudod, hogy Szja szempontból Lengyelországban kell adóznod?
2022. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!