Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fontos! 1 évig nem volt...

Fontos! 1 évig nem volt fizetve a TB-m, de most elvileg újra biztosítva vagyok. (Isk. Rendszerű, nappali tag. ,20 éves, OKJ-t végzek) Hova, kihez fordulhatok ez ügyben, hogy visszafizessem? Ugye nem egyösszegben kell majd? Neten hol tudom elintézni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
ne akarj fizetni, majd az apeh felszólít, hogy fizesd be az elmaradásod, de lehet fel sem tűnik majd nekik ;)
2010. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem is lapíts, ha felszólítanak akkor kérd a részlet fizetést.


de nem túl jó rendszer lehet nem is kell befizetned.

2010. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nem lesz egyszerű menet. Én vagy 2 éve szenvedek velük pár hónap miatt. Küldték ám a csekkeket, ne félj! XD Most fogom kérvényezni, hogy mérsékeljék (lehetőleg nullára), illetve ha ez nem megoldható, részletfizetési kérelem kell.


Először is menj be egy APEH irodába, és kérdezd meg, van-e a rendszerük szerint az OEP felé tartozásod (ill. lehet, hogy ügyfélkapun meg tudod nézni). Ha nincs, akkor egyelőre semmi tennivalód. Ha van, akkor szükséged lesz egy 10FAM01 nevű dokumentumra, amit az apeh oldaláról letölthetsz ( [link] Ezt elvileg ügyfélkapun keresztül is be lehet küldeni.

2010. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, még annyi, hogy a 10fam01 fizetési könnyítési kérelem (törlesztés/halasztás/mérséklés), ha simán csekkeket akarsz és egy összegben fizeted, akkor nem kell semmi kérelem.
2010. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én 3 éve nem fizetem a TB-t se semmi iesmit...SOHA nemküldtek vagy nemszoltak hogy fizetnem kell a TB-t vagy a TAJ-t vagy iesmit...szal,nyugi van....

De egyébként online meglehet nézni valahol,hogy fizetve van-e a TB-m???? ha igen akkor lécci linkelje be valaki!!!

2010. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!