Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nappali tagozatos, OKJ-s,...

Nappali tagozatos, OKJ-s, magántanuló egyéni vállalkozó hogyan adózik?

Figyelt kérdés

A következő dolgon gondolkozok: Lehet, hogy jelentkezek szeptemberre főiskolára vagy OKJ-s képzésre, vagy egyetemre. Ha így döntök, akkor szeptember 1-től otthagynám a főállásomat, és csak az egyéni vállalkozásomra koncentrálnék (már vállalkozó vagyok), meg az iskolára.


A kérdéseim a következők:


Jól tudom, hogy nappali tagozatos diákként csakúgy, mintha 40 órás munkahelyem lenne, nem kell járulékokat fizetnem, csak az osztalék vagy vállalkozói kivét után?


Csak a nappali tagozatos diákokra vonatkozik ez a kedvezmény? Tehát pl. levelezős diákként már a minimálbér kétszerese után kell járulékot fizetnem?


Ahhoz, hogy pl. 200 000 kivehető jövedelmem (mindegy, hogy osztalék, vagy kivét, természetesen a kedvezőbb módon) keletkezzen havonta, mennyi bevételre kell szert tennem?


Ha nem iratkoznék be iskolába, de otthagynám a főállásomat, akkor havonta mennyi kiadással kellene számolnom? Így hogyan módosulna a szükséges bevétel a harmadik kérdésben említett nettó 200 000 forint eléréséhez?


Ha ugyanazokkal a feltételekkel adózik egy napali tagozatos diák, mint aki 40 órás munkahellyel rendelkezik, akkor ez vonatkozik az OKJ-s képzésben részt vevőkre is?


A nappali tagozatis diák adózása magántanulóra is vonatkozik? Konkrétan arra gondolok, hogy jelentkeznék OKJ-s képzésre, vagy felsőoktatási intézménybe, nappalisra, és sikeres felvétel után magántanuló lennék, így több időm maradna a vállalkozásommal foglalkozni.


Elnézést a sok kérdésért, csak a számomra legoptimálisabb verziót szeretném választani.


ui.: Magántanulónak is jár diákigazolvány?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. jan. 25. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezekkel a preciz, mélyenszántó kérdésekkel jobb lenne a könyvelődet felkeresni, aki jobban ismeri a tevékenységedet, a kiadásaidat. Lehetetlen így látatlanban bevételösszeget meghatározni, a többi ismerete nélkül.

Amúgy szerintem a magántanuló nem jelent nappalis státuszt. És igen, csak a nappali mellett nincs kötelező járulékfizetés.

2010. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Sikerült valamit megtudnod erröl a dologról? Engem is érdekelne.

2010. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!