Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A családi adókedvezményekre...

A családi adókedvezményekre van valami életkori limit?

Figyelt kérdés
Az első házasokra, és gyerekek után járó adókedvezményekre gondolok.

2022. febr. 4. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs.
2022. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs.

Illetve az első házas 25 év alatt van kicsit máshogy.

2022. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, meg kell várni amíg elmúlsz 25, és onnantól ketyeg a két év :)
2022. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis megéri 25 alatt házasodni, mert duplán jár a kedvezmény.
2022. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oksi, köszi a válaszokat! :)
2022. febr. 4. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy jár duplán. :D

Egyébként nincs.

2022. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha belegondolsz, akkor de. 22 évesen házasodok, járna az első házasok kedvezménye. De nem tudom igénybe venni, mert nincs szja-m a 25 év alatti miatt. Így időben eltolódik, és 25-27 éves kor között vehetem igénybe az első házas kedvezményt.

Ellentétben pl egy személyi kedvezménnyel, ami ha szintén 25 alatti időszakra esik, akkor azt bukom (persze ha nem keresek a korlát felett). Oigy ha 25 alatt házasodok, akkor arra az időre duplán kapok kedvezményt.

2022. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy a kormány a családalapítást támogatja, nemde? ;) Egyébként az én értelmezésemben az eltolódás nem egyenlő azzal, hogy duplán jár. A "házas kedvezménnyel" falnak menni azért sajna nem kell.
2022. febr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Pont a személyi kedvezményes példa mutatja, hogy duplán jár. Ha én 25 év alatt vagyok olyan beteg, amire járna, nem kapom meg. Ha 25 éves korom után elmúlik, akkor visszamenőleg nem tudom megkapni. Elbuktam úgymond. Ellenben a friss házast nem bukod, 25 után is igénybe tudod venni.
2022. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
De feltételezem akkor jár, ha 25+ évesen is dolgozol/dolgoztok tovább és van miből érvényesíteni. Ha nem, akkor nem jár. Vagyis számomra ez nem dupla adókedvezmény, ez egy eltolás időben, ami teljesen egyértelmű, hogy miért van. A személyi a kutyát nem érdekli, attól nem potyognak mielőbb a gyerekek. :)
2022. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!