Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Én miért nem kaptam SZJA...

Én miért nem kaptam SZJA visszatérítést amikor 17 éves vagyok 10.Osztályos tanuló és van gyakorlati munkahelyem? Ma jött meg a fizetésem és ugyanúgy levonták az adót!🤨

Figyelt kérdés

#25 év alattiak #25évalattiakadóvisszatérítés #Nemkaptamszjamentességet
2022. febr. 4. 16:54
 1/10 anonim válasza:
80%

Van SZJA, meg egyéb hozzájárulások, lehet a többit vonták csak.

Meg úgy tudom adóztlan jövedelem a gyakorlat.

2022. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Noren1989 ***** válasza:
77%
Mikor is igényelted a munkàltatódnàl?
2022. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mit kellett volna igényelnem?
2022. febr. 4. 17:11
 4/10 Noren1989 ***** válasza:
77%
A visszatérítést. Alanyi jogon jàr, de íràsban kellett nyilatkoznod róla, h igényled, és, ha igen, milyen formàban.
2022. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Azét kell írásos nyilatkozatot adnod a munkáltató felé, hogy igénybe akarod venni, mert dönthetsz úgy, hogy nem kéred, hogy a munkáltatód havonta vegye figyelembe, hanem majd az éves adóbevalláskor egyben igényeled vissza.

Vannak ismerőseim, akik pl. a családi adókedvezményt veszik így igénybe; nélkülözni tudják a havi kedvezményt, nem nyilatkoznak írásban, hogy igénylik, hogy a munkáltató havonta vegye figyelembe, és jól jön egyben év elején, mikor adóbevallás után kifizeti a NAV.

2022. febr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Fura. A 25 év alatti kedvezménynél pont akkor kell nyilatkozni, ha NEM kívánja igénybe venni valaki év közben. Minden másnál, ha igen.

Nézd meg, hogy adóköteles jövedelmed van-e egyáltalán.

2022. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

25 év alattiak SZJA kedvezményét/mentességét nem kell külön igényelni. Pont akkor kell jelezni a munkáltatónak, ha év közben nem akarsz a kedvezménnyel élni.


Ha vontak SZJA előleget (biztos, hogy vontak?), akkor jelezd a munkáltatónál, hogy megfeledkeztek arról, hogy 25 év alatti vagy. Valószínűleg korrigálni fogják.

2022. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítő válaszokat! Még annyi kérdésem lenne hogyha jelzem a munkáltatóm felé hogy levonták az adót tehát nem kaptam adó mentességet (mivel 25 év alatti vagyok) akkor mikor, milyen "úton" kapom meg amit levontak adót (SZJA-t)??
2022. febr. 5. 14:27
 9/10 A kérdező kommentje:
(Mármint a most februárban levont adóra gondolok!)
2022. febr. 5. 14:37
 10/10 Noren1989 ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben #5-ös válasza valósul meg, NAV visszautalja az adóbevallás után.
2022. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!