Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a főnök aláíratta, hogy...

Ha a főnök aláíratta, hogy nem kérem az adómentességet (25 év alatt) akkor azt bevallásnál vissza tudom igényelni?

Figyelt kérdés
Nem figyeltem mit írok alá, azt hittem azt, hogy kérem...
2022. febr. 8. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtad alá hogy nem kapod meg. Egy összegben a jövő évi adóbevallaskor megkapod a navtól.
2022. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Lehet olvasni kéne, mielőtt aláírsz dolgokat?
2022. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Év közben adóelőleget von le tőled a munkáltató. Az éves elszámolás az adóbevalláson történik. Ott egyértelműen látszani fog hogy túlfizetésed van és azt visszakapod. Ez lenne a logikus ha csak nincs valami apróbetűs kivétel a jogszabályban.
2022. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem kaptam a papírból, nem tudom, mi volt, csak hogy most a fizetésből ugyanúgy le van vonva mint eddig
2022. febr. 8. 23:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt az év végi bevallásban utólag érvényesíteni tudod. Nem tudom, hogy mi célja volt ezzel a cégnek, de egyébként sem mindig érthető, hogy ki mit miért csinál.
2022. febr. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg nem értem, hogy miért probléma ez bizonyos cégeknél... EGyszer beállítja a bérszámfejtőprogramban, hogy X, Y, Z embernél nem vonja le az SZJA-t, és kész....

De úgy látszik, a bszf. Jucikák ennyire sem képesek...

2022. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Ez most egy elvi kérdés egyes cégvezetőknél. El akarják kerülni az olyan vitákat amikor kiderül hogy az adómentesség miatt a 25 év alatti kevésbé tapasztalt dolgozó nettója több mint az idősebbeké.

Az már egy másik történet lesz amikor a fiatal visszaigényli az adótöbbletet.

2022. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!