Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van az a törvény hogy...

Hogy van az a törvény hogy évente 200000 Ft-ért adómentesen adhatók el bitcoint?

Figyelt kérdés
2022. febr. 9. 06:28
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Ugy hogy egy tetelbe nem lehet 20k felett. Tipikusan ha binance kartyaval vagy crypto com kartyaval vasarolsz a boltokba.
2022. febr. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Jól értem hogy akkor arról van szó hogy 20000 Ft alatt lehet egy nap, napi egyetlen egy alkalommal, és összesen 200000 Ft egy év alatt, vásárlás vagy pénzfelvétel is vagy akár váltás is? Pl. a localbitcoinson is meghirdethetem eladásra, de csak naponta egyszer adhatok el és maximum 20000 Ft ért, viszont nyugodtan kérhetem a bankszámlámra utalásra, mert így már nem kell hozzá vállalkozói és adómentes lesz?
2022. febr. 9. 06:38
 3/39 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak vasarlasrol szol, nem a kereskedesre vonatkozik. De konzultalj egy konyvelovel o biztos tudni fogja
2022. febr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
70%
Nincs ilyen adómentes szabály.
2022. febr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
4 esnek fogalma nincs a dolgokrol :)
2022. febr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

tessek, kikerestem egy cikket:

[link]

ha nem tetszik akkor ott a torvenykonyv, el lehet olvasni

2022. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Akkor hivatkozd be pls az szja törvény azon passzusát, ami kimondja ezt.
2022. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

[link]


Ügyleti bevételt nem kell megállapítani, ha az ügyletből származó bevétel a minimálbér 10 százalékát nem haladja meg, feltéve, hogy a bevétel megszerzésének napjára más, azonos tárgyú ügyletből a magánszemély nem szerez bevételt, továbbá az adóévben e bevételek összege a minimálbért nem haladja meg.


(3) Az ügyleti eredmény megállapítása során bevételként a kriptoeszköznek a kriptoeszköz átruházása, átengedése (vagy a jog gyakorlás megkezdése) időpontjára megállapított szokásos piaci értékét kell figyelembe venni.


(4) Az ügyleti eredmény megállapítása során kriptoeszköz megszerzésére fordított kiadásként vehető figyelembe - ha azt a magánszemély a tárgyévben


a) vásárolta -, a megszerzésre fordított igazolt kiadás,


b) a kriptoeszköz előállítására (ún. bányászatára) vagy az ahhoz kapcsolódó rendszer működtetésében való közreműködésre („validálás” és hasonló tevékenységek) tekintettel szerezte -, a megszerzés alapjául szolgáló tevékenység érdekében felmerült, igazolt kiadás,


c) nem kriptoeszköz formájában létező vagyoni érték átruházására, átengedésére tekintettel szerezte -, e más vagyoni érték megszerzésére fordított igazolt kiadás, de legfeljebb e más vagyoni értéknek az átruházása, átengedése időpontjára meghatározott szokásos piaci értéke,


d) tevékenység, szolgáltatás nyújtás ellenértékeként vagy azzal összefüggésben szerezte -, megszerzett kriptoeszköz bevételszerzés időpontjára megállapított szokásos piaci értéke azzal, hogy a b) pont szerinti esetekben a megszerzés alapjául szolgáló tevékenység tekintetében bevételt megállapítani nem kell.

2022. febr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Ez esetben elnézést kérek a tudatlanságomért, ez a rész valahogy kimaradt eddig nekem :O
2022. febr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Ezt a részt nem értem hogy kiadást hogy lehet elszamolni, ha adómentes? Vagy a kiadás elszámolásával az adómentesség fölé lehet menni? Mondjuk veszek egy mobilt minimálbér értékékért, 200(200 azzal eladók bitcoint a minimálbér duplajaért, a mobilt elszámolom költségként a maradék összeg meg adómentes mert nem lepi át a minimálbért?
2022. febr. 9. 07:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!