Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén, mint munkavállalónak van ezzel kapcsolatban bármilyen további teendőm adózás szempontjából?

Figyelt kérdés

A normál főállásom mellett vállaltam egy cégnél egy napos alkalmi munkát, mely szakképzettséget nem igényel. Ezért kaptam 10.600Ft-ot és egy egy oldalas egyszerűsített munkaszerződést.

Ezzel van bármi dolgom? Be kell valahol jelentenem? Adót külön nekem kell fizetnem, vagy azt a munkáltató megoldja? Ha nekem kell fizetnem, az hol és hogyan tudom intézni? Még soha nem volt ilyen alkalmi munkám.

Köszönöm.


2022. febr. 10. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ekkora összeg után nem kell adóznod. Nincs ezzel semmi dolgod.
2022. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
SZJA alól mentesített keretösszeg alatt van a pénzed, tehát nem kell vele foglalkoznod. Se a munkáltatónak, se Neked.
2022. febr. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olvastam erről a keretösszegről. De azt írták, hogy szakképzettséget nem igénylő munkakörben a minimálbér 1,3-szorosáig nem kell adót fizetni. A minimálbér havi 200.000Ft, Az 1,3-szorosa 260.000. Ennek az egy napra eső része számomra kérdéses, hogy napra, vagy munkanapra lebontva kell nézni. Mert ha 30 nappal kell számolni, akkor az időarányos rész 8666Ft lenne. Annál viszont többet kaptam. Ezért bizonytalanodtam el.
2022. febr. 11. 06:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugi én is így dolgozom, nem kell adóznod ezután de hívd fel a NAV ügyfélszolgálatot hogy megnyugodj teljesen.
2022. febr. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :)
2022. febr. 11. 07:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Szakképzettséget nem igénylő munkakörben napi 10.010 forint (2021-ben) a mentesített keretösszeg.

Szakképzettséget igénylő munkakör esetén napi 13.091 forint.


Ha BIZTOSAN szakképzettséget nem igénylő munkakörben foglalkoztattak, és biztosan csak 1 napra (igazoláson rajta kell, hogy legyen), akkor Te a mentesített keretösszeg felett kaptál bért. 590 forinttal többet. Tehát ezt kell majd leadóznod 15 %-kal. 89 forint lesz az SZJA utána.


Bevallásba beteszed, és ha csak ennyi fizetnivalód lesz cakk-pakk, akkor nem is kell befizetni, mert 100 forint alatti kötelezettséget nem kell megfizetni. Viszont bevallásba tedd be.

2022. febr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A papíron a munkakörhöz az van írva, hogy "betanított munkás". A feladatom nem ez volt, de az lényegtelen.

Köszönnöm. A következő kérdésem majd az lesz, hogy hogyan kell bevallást csinálni, mert eddig azt nekem mindig központilag elkészítették. :)

2022. febr. 12. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!