Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás után/mellett főállás - plusz kiadás munkavállalóként?

Figyelt kérdés

A kérdésem tömören az, hogy ha rendes bejelentés mellett - legyen az akár csak 4 órás is - egyszerűsített foglalkoztatással is dolgozom, utóbbi után 16%-os adófizetési kötelezettségem keletkezik a következő adóévben?


2012 decembere óta egyszerűsített foglalkoztatással dolgozom havi 15 napot vendéglátásban, napi 7000 ft-os megadással, majd 2013 márciusával saját új cégem ügyvezetőjeként is "munkába léptem" főállásban ugye. Most tudtam meg, hogy ilyenkor az "egyszerűsített jövedelmem" 16%-át köteles vagyok a következő évben leadózni. Igaz ez?


Tehát 15 x 7000 Ft = 105 000 Ft x 0,16 = 16 800 Ft / hó

adófizetési kötelezettségem keletkezik, ami egy teljes évre kivetítve 201 600 Ft, amit a következő adóévben fizethetek be?!



2013. márc. 21. 02:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem.


Az egyszerűsített foglalkoztatásból szerzett jövedelem esetén egy bizonyos összeghatárig nem kell adót fizetni (azért nem is vonnak belőle adóelőleget). Ez tavaly (2012. év) évi 840.000 Ft volt. Az ideit hirtelen nem tudom.


Ha ezt az összeget meghaladta az évi jövedelem, akkor be kell vallani, valamint akkor is, ha mellette más bevallási kötelezettséggel járó jövedelme is van.


De abban az esetben, ha be is kell vallani, akkor is a keretösszeg feletti részt kell csak leadózni! A keretösszeg mentesítve van az adó alól!


Tehát ha 926.000 Ft volt az EFO utáni jövedelmem, akkor ebből csak 86.000 Ft lesz az, amit le kell adóznom, és persze bevallanom. Ha van mellette más jövedelmem, akkor is!

(926.000 - 840.000 = 86.000 Ft)

2013. márc. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ne számolj 12 hónappal egyszerűsített foglalkoztatásnál egy évben összesen max 90 napot dolgozhatsz így, ami egy évben 6 hónap!
2013. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!