Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor is csinál a NAV...

Ilyenkor is csinál a NAV adóbevallási tervezetet?

Figyelt kérdés

Eddig mikor diákmunkán dolgoztam mindig a NAV által elkészített bevallást fogadtam el, viszont most anyósom könyvelőjéhez visszük a papírjaimat és ő készíti el. Ilyenkor gondolom a NAV nem küld tervezetet ugye? A könyvelőnek a beküldéshez kelleni fog az Ügyfélkapum? Vagy a könyvelő ad nekem egy papírt ami alapján nekem kell beküldenem majd?

Bocsánat, csak először vagyok ilyen helyzetben :D


2022. febr. 10. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Lesz tervezet mindenképp. Én is mindig magamnak csinálom, aztán később itt a tervezet. Hogy hogyan tudod így beadni, arra nem tudom a választ.
2022. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fölösleges a könyvelő ha nincsenek speciális bevételeid v ingatlannal kapcs ügyeid. Nav mindenkinekvelkeszíti, elfogadod, kész.
2022. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És a nav tovabbra is automatikusan kikuldi mindenkinek es nem kell igenyelni ugye?
2022. febr. 10. 23:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze. Ott lesz az ügyfelkapu fiókodban automatikusan.
2022. febr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha valakinek nincs ügyfélkapuja, csak akkor kell külön kérni a NAV-ot, hogy postázza részére a tervezetet.


Akinek van ügyfélkapuja, annak ilyen gondja nincs.


De ha van ügyfélkapud, csak nem tudod kezelni, nem tudsz belépni, vagy nem akarsz foglalkozni ilyen módon vele, akkor is kérheted, hogy postázzák ki részedre a tervezetet.


Tehát aki kéri, annak kipostázzák, függetlenül attól, hogy van ügyfélkapuja, vagy nincs.

2022. febr. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!