Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem kaptam meg még az...

Miért nem kaptam meg még az SZJA visszatérítést?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom, én az apukája vagyok. Egész évben volt munkahelyem, nem váltottam munkáltatót és fizettem az SZJA-t. Számlára kapom a családi pótlékot. Szerintetek milyen oknál fogva nem utalták még át az SZJA visszatérítést? Állítólag már mindenki megkapta, aki jogosult volt rá.

2022. febr. 15. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg azért, mert még nem járt le a határidő.
2022. febr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma még utalnak, várj.
2022. febr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én sem kaptam még, a ferjem sem, levelet sem kaptunk, pedig a nyomtatvány alapjan sok adot levontak.mi ilyenkor a teendő, ha ma sem jön?
2022. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem jön meg és jogosult vagy rá, akkor az adóbevallásban visszaigényled és ennyi.
2022. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy számlára kapod, egy dolog. De a te nevedre is érkezik a csp? Mert ez a leggyakoribb, fogalmuk nincs már közös számlánál, kinek igényeltk.
2022. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi sem kaptuk még meg, pedig elvileg minden kritériumnak megfelelünk és nyilatkozatot adtunk le.
2022. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem kaptuk meg. A NAV közleményében említi, hogy akik nem kapták meg, azoknak az adataiban ellentmondás található. Nem tudom milyen ellentmondás lehet ez, de ha igaz, az is az ő hibájuk. A rendszernek már a VISSZADO nyilatkozat benyújtáskor fel kellett volna ismernie az ellentmondást, és figyelmeztetnie kellet volna erre az adózókat.
2022. febr. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!