Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adóévben a gyermekeim...

Az adóévben a gyermekeim nevén lévő ingatlant értékesítettem de ugyanabban az adóévben másikat vettem ugyanúgy az ő nevükre, de kiskorúak, akkor fel kell tüntetnem az én adóbevallásomban?

Figyelt kérdés

máj. 21. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Írtam üzenetet.
máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az új ingatlan vásárlása az adózást nem befolyásolja, max az illetékbe lehet beszámítani.
máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a gyermekek szerezték a bevételt, akkor nekik kell adóbevallást készíteni, ha származott az értékesítésből adóköteles jövedelmük.

Nyilván nem ők fogják elkészíteni azt, hanem te vagy valaki más, aki ért hozzá, csak te, mint törvényes képviselő fogod "aláírni" azt, nem pedig a gyermekek.

Ha több gyermekről van szó, akkor tulajdoni hányad arányában kell kalkulálni és annyi bevallást kell készíteni, ahány gyermek érintett benne.

máj. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy az értékesített ingatlanért kapott összegből másik ingatlant vettél, maximum a visszterhes vagyonszerzési illetéknél jogosít kedvezményre, SZJA-nál biztos, hogy nem.
máj. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!