Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi az a jövedelem, ahol a...

Mennyi az a jövedelem, ahol a csaladi kedvezmenyt a járulekokra is tudom érvenyesíteni?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van. Az szja nyilatkozat nem lett leadva. En megbiztam a könyvelőm vele, ő meg cseszett leadni. El is váltak útjaink a héten (egyeb okok miatt is).


Engem az érdekelne, mennyi az a jövedelem, ahol nem csak az szja jön vissza?


A levont szja-m (m30 alapján) 790ezer ft.


Csak ezt kapom vissza, vagy a gyerekek után tudok még érvenyesíteni?



Illetve az szja bevallást néztem már, ott az stimt, hogy a 04 lapon kell ezt az szja-t igényelni. De ezen kívül gondolom az elejét is ki kell tölteni?!


2022. febr. 15. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Milyen szja-nylatkozatot kellett volna leadni helyetted a könyvelőnek??? A magánszemély nyilatkozik...


Ha két gyereked van, akkor nettóban 480ezer a családi kedvezményed egy évre. Ha 790-et vontak, akkor megkapod most családi kedvezményként a 480-at, a maradékot visszatérítésként. De ennyi észzel inkább ne állj neki egyedül kitölteni a bevallást.


Mivel a bruttó kedvezményed havonta 266.660,- ha ennél kevesebbet keresel,, akkor tudod igénybe venni járulékra, egyébként nem.

2022. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Ezeket az adózásos/adóbevallásos kérdéseket miért a gyerekneveléses témakörben teszitek fel? Jó, hogy nem az utazásban, mert a pénzből utazni fogtok.

Igen, a teljes adóbevallást ki kell tölteni. Visszakapod a 790-et, és a járulékokból tudod érvényesíteni az adókedvezményt.

2022. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2, hülyeséget ne beszélj már!!!

A családi kedvezmény emgelőzi sorrendben a visszatérítést, nem kaphat vissza járulékot.


Az első válasz hibátlan.

2022. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Mi az, hogy az szja nyilatkozat nem lett leadva? Kinek nem lett leadva? Nyilatkozni a családi adókedvezményről év elején annyit kell a munkáltatód felé, hogy havonta akarod érvényesíteni, vagy következő évben az szja bevalláskor egyben.

Amit most kellett beadni nyilatkozatot dec 31.-ig , az a mostani egyszeri adó visszatérítésre vonatkozik, semmi köze a családi adókedvezményhez. Ha nem lett beadva sem gond, mert ha neked utalják havonta a családi pótlékot, akkor nem kellett beadni, ha meg nem neked, akkor majd visszakapod májusban, ha jár valami.

2022. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékot, a többi felett elnézek.


A csaladi pótlékot a feleségem kapja (ő gyesen és cseden van otthon a gyerekekkel) ő meg is kapta pénteken az utalást.

Évközben nem vettünk igénybe a gyerekekre (sem) semmit.


A könyvelőmmel olyan szerződést írtunk, hogy minden nemű adoval kapcsolatos (akár mint magánszemély) dolgot intéz. Amennyit fizettem neki, ő ajánlotta fel. De aztán rengeteget hibázott, köztük ezt a nyilatkozat ahogy én írtam, valaki javított hogy adóvisszaterítéses papírt sem adta le, ezért elvaltak útjaink.


Eszem ágaban sincs a saját bevallásom megírni, keresek egy hozzáértőt majd.


A kérdés azert merült fel bennem, mert sógornőm könyvelő (de ezek után ezt megkérdőjelezem), azt mondta megcsinálja az adóbevallásom. Ő letudja úgy adni, hogy az szja-t teljes egészeben visszakapom, ez ugye az írt 790ezer. És ezen felül a 2 gyerekre a havi 40, összesen 480ezret a járulékokból is vissza tudja hozni.

Én kételkedtem benne, mert nemhinném, hogy ez így lenne, ezert tettem fel a kérdést.


De igy már biztos vagyok benne, hogy nem vele csináltatom meg

2022. febr. 15. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintemm neked egy könyvelőhöz se sok közöd van, ne haragudj. Elhiszem, hogy ciki bevallani, hogy nem értesz hozzá, és minél többet akarsz vissza, de a történet több sebből vérzik.

Egyrészt a nyilakozat nem volt kötelező, semmi mulasztás (pláne mert nem is írhat olyan szerződést, hogy nyilatkozik helyetted) nem történt emiatt részéről.

Plusz ha a könyvelő sógornőd aja be a bevallást, miért érdekel, hogy az elejét is ki kell-e tölteni?

Én szívesen segítek, de utálom, ha hülyének néznek.

2022. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod járulékból igényelni, mert az szja befedi a 480.000-et.


Viszont lehet, hogy érdemes lenne megnézni, hogy a feleséged mennyit kapott vissza, ő tud-e járulékból érvényesíteni. Az plusz pénz lesz.

2022. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6 kedves!


Nem érdekel, mit hiszem, meg mit nem...

Felvazoltam a szituációt. A szerződés úgy van megírva, nem tudom szóról szóra felidézni, de az a lényeg, hogyMINDENNEMŰ adózással kapcsolatos dolgomat, mind a vállalkozásomban, mind pedig msgánszemélyként (van egy bejelentett másodállásom) ő intéz. Telefonon egyeztettem is vele, hogy ezt is adja le, megígérte, nem tette. Nem ez volt az első.


Nem ciki bevallani, nem értek hozza, ez tény. Nem is állítittam egy szóval sem.


Sogornőm pedig úgy próbált meggyőzni, hogy ha csak az szja-t akarom vissza, akkor elég a végét kitölteni a bevallásnak, ha a járulekokat is szeretném, akkor viszont az elejét is


Itt senki nem lett hülyének nézve, esetleg kiskegyed tetszett félreérteni.



Ennyi segitséget kértem, hogy jar e több mint az szja vagy nem?! Erre megkaptam a választ, hogy nem (ahogy sejtettem is), itt ezennel le is zarult a történet.



Keresni fogok majd egy megbízhato uj könyvelőt, aki átvesz ugyan úgy ahogy az előző és majd ő leadja. Nem én fogok koklerkedni, ha arra gondol

2022. febr. 15. 11:47
 9/10 A kérdező kommentje:

7!

Feleségem jauár 1től április 4.ig gyeden volt

Április 5től a naggyal gyesen.

Szeptember 5-el azthiszem van a kicsivel cseden.


A Bejelentett bruttója 200ezer ft volt. Ebből a gyed nettó 10-105 körül, a csed pedig 170 magasságában mozgott.


Azt mondta a gyes nem szja köteles.5 honapig csak azon volt.

Így kapott 170ezer ft szja-t vissza.

2022. febr. 15. 11:51
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezek közül csak a gyed, amiből vonnak járulékot, 10%-ot.

Tehst kb 30.000 Ft, amit még vissza tud kapni, ha nála érvényesítitek a 2 gyerekre járó kedvezményt.

2022. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!