Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Konyhabútor ára csökkenti az...

Konyhabútor ára csökkenti az adó alapot előadásnál?

Figyelt kérdés

19 millióért vásároltam egy lakást 3 éve,most 25 millió fortiért szeretném eladni.

A lakásba került új konyha,klíma,háztartási gépek(mosógép,sütök),amik természetesen ott maradnak eladásakor.

Mindegyik vásárlásról meg van a számla.

Ezekkel lehet csökkenti az adóalapot?

Vagy csak kizárólagos olyan dolgokkal,ami az állagjavításra vonatkozik (pl Szigetelés stb)

Köszönöm a válaszokat



2022. febr. 15. 12:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem,mert ezeknek a vásárolt dolgoknak az értéke,meghaladja az 1 M fotót,és azért az elég nagy pénz
2022. febr. 15. 12:47
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha beépített dolgokról van szó, akkor csökkenti igen. Ha nem beépített (pl szabadon álló tűzhely), akkor a ingóságok értékével legyen alacsonyabb az eladási ár, és ingóságként add el ezeket külön adásvételivel.
2022. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen csokkentheti ha van szamlad mindenrol
2022. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem minősül értéknövelő beruházásnak.


Értéknövelő beruházás:


az ingó, ingatlan szokásos piaci értékét növelő ráfordítás, azzal, hogy szokásos piaci értéket növelő ráfordításnak minősül az az igazolt kiadás is, amely *


a) az ingó dolog átruházása esetén annak eredeti használhatóságát növeli, javítja és/vagy az átruházást megelőző 12 hónapon belül és az átruházásról szóló szerződés szerinti bevételnek az 5 százalékát meghaladó mértékben az eredeti használhatóságának megőrzése, helyreállítása céljából történt;


b) * ingatlan átruházása esetében az átruházást megelőző 24 hónapon belül és az átruházásról szóló szerződés szerinti bevételnek az 5 százalékát meghaladó mértékben az ingatlan állagmegóvása céljából történt.

2022. febr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Akkor ez nem minősül annak,mert rögtön a beköltözés után ,kb 2.5 éve csináltam a konyhát,klímát is
2022. febr. 15. 13:47
 6/6 anonim ***** válasza:
17%

"Konyhabútor ára csökkenti az adó alapot előadásnál?"

Mit szeretnél előadni?


"háztartási gépek(mosógép,sütök)"

Süssél nekem is, éhes vagyok!


"meghaladja az 1 M fotót"

Fotót???

2022. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!