Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyilvántartásunkat felülvizsgá...

Rizsaa kérdése:

Nyilvántartásunkat felülvizsgálva megállapítottuk, hogy Ön, il- letve vállalkozása nem szerepel a köztartozásmentes adózói (KOMA) adatbázisban. ???

Figyelt kérdés
Ez mit jelent ? Tehát tartozásom van a nav fele ??

#tartozás #NAV #Biztos nincs
2022. febr. 24. 20:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
54%

""Ha van banki átutalás akkor tudnak is róla a NAV -nál hidd el.""


Én a fentiekre reagáltam. Tehát alapból nem látja a NAV senki bankszámláját.


Az megint más történet, hogy a bankok a gyanús pénzmozgásokat jelentik. Az nyilván nem gyanús pénzmozgás, ha minden hónapban kapsz bért X nevű cégtől mondjuk 250 ezer forintot, aztán hirtelen kapsz tőle 3 milliót végkielégítés címén. Átlépted a határküszöböt, mégsem minősül gyanús pénzmozgásnak.


"Tehát nem a bankszámládat kérdezik le (ahhoz tényleg végzés kellene) de az nem is érdekli őket hanem hogy ki mennyit utalgat összesen és kinek. Ha elég nagy az összeg akkor látják."


Nem kell végzés hozzá, és még mindig nem "látják". Ha a bank jelent a NAV-nak, akkor a kockázatkezelés eldönti, hogy kell vele foglalkozni, vagy sem. Mint ahogy konkrétan azt sem tudja, hogy egyáltalán rendelkezel bankszámlával, vagy sem.


Ez nem így működik...


"Hu gyerekek el mentünk más irányába. Nincs alberletemmm"


Ha időrendi sorrendben elolvasnád a válaszokat, feltűnne, hogy miként jutottunk el a bérbeadásig. Senki nem mondta, hogy Neked van ilyened. Azt jeleztük, hogy a KOMA levelek kiválasztásánál valószínűleg az is opció lehetett, ha a bevallásban tüntetett fel valaki bérbeadásból jövedelmet.

2022. febr. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

De nem kaptam

3 milliót. Miről beszélsz ??

2022. márc. 2. 12:56
 23/25 EagleHUN ***** válasza:

Bocs hogy ha nagyon az albérlet irányba vittem el a dolgot.

Végül is bármi más "egyéb" jövedelem is kiválthatja a dolgot.

2022. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"De nem kaptam


3 milliót. Miről beszélsz ??"


Bocsi, de Te igazi hülye vagy kérdező! Nem tűnt fel, hogy példákat írtam? Látom, nem sikerül az értő olvasás, úgyhogy én békén is hagylak, mert fárasztó vagy...

2022. márc. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Te vagy a fárasztó te marha , birka .

Birka vagy. Miért beszélsz itt ilyen hülyeséget ? Ki kérdezte amiket adtál választ ? Senki 🐑

2022. márc. 3. 15:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!