Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az SZJA mentességnek van...

Az SZJA mentességnek van bruttó felsőhatára, ami után már nem kap mentességet 25 év alatti fiatal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem vagyok tisztában vele, de ha jól olvastam akkor azt hiszem úgy volt feltüntetve hogy a kedvezményre minden 25 év alatti jogosult, viszont az adóalap kedvezményének a felsőhatára a bruttó átlagbér lesz. Vagyis aki az átlagbérnél többet keres annak ugyan úgy kell SZJA-t fizetnie, pl én most tervezek elhelyezkedni 20 évesen és a nettó fizetés nagyjából 432.000Ft lesz, ha igaz amit említettem felsőhatár, akkor nekem már úgyan úgy kell szja-t fizetnem mert magasabb az összeg, hiába vagyok 25 alatt, jól értelmezem? Köszönöm előre is a segítséget!

2022. febr. 26. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A határig nem fizetsz szja-t, felette viszont vonják a 15%-ot.
2022. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én nettó 650-et keresek 24 évesen is a szint fölött vonják sz szja-t
2022. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!