Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell elszámolni egy...

Hogyan kell elszámolni egy befektetővel, mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok, KATA-s, alanyi adómentes. Egy befektető/partner szeretne beszállni, azt beszéltük meg, hogy állja a kiadásaimat és hirdeti a weboldalam, cserébe ugye részesül a bevételből. A kötelező kiadásokig az övé a bevétel 100%-a (pl. kötelező kiadás a havi 50.000Ft), onnantól kezdve 70-30.


Nekem ezzel van valami teendőm? El kell számolni, kell valami után adózni, vagy bármit tennem azon kívül, hogy erről egy szerződést/megállapodást írok a befektetővel?



2022. márc. 1. 03:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt egyéni vállalkozóként, hogy képzelted el?
2022. márc. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozásba nem lehet befektetni.


Még ez a részesül a bevételből nem teljesen tiszta. Nem tudom milyen bizniszben utazol, de költség biztos van, azt le kéne vonni a bevételből, nem. Pl ha terméket adsz el, amit veszel 100 forintért és eladod 130-ért, és a bevétel 130 Ft x részét neki adod, akkor nálad még a termék ára sem marad meg, tehát mínuszban vagy.


Írj nyugodtan privátban, megbeszéljük mit, hogy lehet csinálni.

2022. márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szolgáltatás 0Ft kiadással (a kötelezőkön kívül).
2022. márc. 1. 14:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Egy egyéni vállalkozásba nem lehet befektetni? Szóval ha mondjuk bajban van a vállalkozás, és valaki tud segíteni, nem fogadhatom el?
2022. márc. 1. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:
És hogy akarsz vele elszámolni, ha elfogadod? Törzstőkéd, részvényed nincs, vagyis tulajdonrészt nem adhatsz. Hitelt magánszemély nem adhat. Számlát sem adhatsz erre.
2022. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ezért kérdeztem.


Érdekes dolog ez, és szerintem rosszul is van kitalálva, hogy erre nincs jó hivatalos megoldás.


Kölcsönt sem adhat magánszemély, esetleg vállalkozás bevétel részesedéséért cserébe?


Hát ez Magyarország. Isten ments, hogy segítsük egymást, még a végén valaki jól jár a fejeseken kívül is...

2022. márc. 2. 02:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Privátban legálisan megállapodhatsz vele. Fizetsz neki 50 ezret havonta és havi részesedést megállapodás szerint. Ehhez nem kell semmi extra, egy letanúzott megállapodás elég. A felvázolt struktúra nem túl bonyolult.
2022. márc. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már találtunk ki rá egy jó megoldást, azért köszi a válaszokat! :)
2022. márc. 2. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!