Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szja visszatérítést régi...

Szja visszatérítést régi bankszámlára utalták? Többi lent

Figyelt kérdés

Van 1 gyermekem, akinek a családi pótlék utalását 2021 Ben megszüntették, mivel gyámság alá került edesanyamhoz, így ő kapja már jóideje ..


A bankszámlaszamom megvaltoztattam a munkahelyemen . Ezt látja a NAV?


Most terhes vagyok , betöltött 91 napos, viszont nem adtam be Dec 31 ig a kérelmet, de most az adóbevallás hoz csatolni akartam ..


Ma nézem a régi bankszamlam , és látom , hogy oda utalta a NAV az szja t ... Viszont az a bank mindent le is vont egy tartozás miatt ( nincs még végrehajtás alatt )



Tehetek emiatt panaszt , és kerhetem , hogy utálják az új bankszámlára, hiszen megvaltoztattam jóideje, illetve a magzatra járna , mivel a családi T nem kapom , igy elvileg automatikusan nem is utalhattak volna ...


???


2022. márc. 3. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Annak utaltak, aki tavaly akár 1 napig is jogosult volt gyerek után kedvezményre. Te az voltál. És arra a számlára, ahová a családi ment. Ezért ment a régi számládra.

A NAV nem látja és nem is érdekli, hogy a munkahelyeden milyen számlaszámot adsz meg.

2022. márc. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1/1: de nem én kaptam a csaladit , illetve a magzatra kértem volna .. Ez akkor nem számít ?

Most mit tehetek ? Semmit ?

2022. márc. 3. 17:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első mondatokat én úgy értelmezem, hogy 2021-ben (egy ideig) te kaptad a családit. Fél évig a csapból is az folyt, hogy aki kapott családit, annak arra a számlára fognak utalni, így nem nagyon hiszem, hogy tudsz bármit is tenni.
2022. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Inkabb az elso gyereked kene tisztessegesen felnevelni, nem pedig újat potyogtatni. Szerencsetlen gyerek, milyen elete lesz ha az anyja az elso gyereket se tudta felnevelni es elveztek tole..


Te vmi dzsipdzi vagy?

2022. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dzsipszi
2022. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"utálják az új bankszámlára, hiszen megvaltoztattam jóideje"

Lehet ám egy embernek több bankszámlája is, és egyértelműen elmondták, hogy oda fog utalni a NAV, ahova a családi pótlékot kaptad. Az, hogy a fizetésedet hova kapod, teljesen lényegtelen.


"mivel a családi T nem kapom , igy elvileg automatikusan nem is utalhattak volna ..."

De kaptad, és aki tavaly kapott, annak utaltak automatikusan.


Egészen hihetetlen, hogy mennyi funkcionális analfabéta van, akik egy bővített mondatot nem tudnak értelmezni.

2022. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem oda kérte valaki, ahova a családit 2021-ben utalta a folyósító szerv, akkor ki kellett volna tölteni a VISSZADO nyomtatványt, amelyen meg kellett adni, hogy akkor hova is kéri a visszajáró összeget.


Ha utaltak Neked visszadót, akkor biztosan kaptál 2021-ben családi pótlékot, akár egyszer is.


Ahogy írták, a NAV nem tudja, hogy Te a munkahelyeden milyen bankszámlaszámot adtál meg. Honnan tudná? Nem ő a munkáltatód.


Tehetsz már bármit is? NEM.

2022. márc. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Viszont az a bank mindent le is vont egy tartozás miatt ( nincs még végrehajtás alatt )"


Bank egy "valamilyen" tartozás miatt nem vonhat a bankszámládról összeget. Úgymond inkasszót kizárólag végrehajtó adhat ki a bankszámlád ellen. Tehát ha nem a banknak tartoztál, hanem máshova, akkor bizony már végrehajtás alatt van a hátralékod, egyébként a bank nem vonhatta volna le az egyenleged összegéből.

2022. márc. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Édesem. Anyad neveli a gyereked. Olyan tartozasaid vannak hogy egybol leszivjak a penzed ahogy erkezik a bamkszamladra. Mi a tetunek kell megint szulni? Kitalalom! Babavaro! Csok! Szja!
2022. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valaszolj! Minek?
2022. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!