Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet megcsinaltatni...

Hogyan lehet megcsinaltatni az adobevallasom?

Figyelt kérdés
Gondolom nem csak ügyfélkapun lehetséges.
2022. márc. 17. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem, ha nem vagy egyéni vállalkozó pl, akkor lehet papír alapon is. Megcsinálhatod kézzel és feladhatod postán, vagy személyesen nav ügyfélszolgálaton is.
2022. márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
MIndenkinek elkészíti a NAV. Nem kell megcsinálTATni.
2022. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"MIndenkinek elkészíti a NAV. Nem kell megcsinálTATni."


Nem biztos, hogy nem kell csinálni bevallást. Ha nem értesz egyet a NAV-tervezettel, vagy más bevallásköteles jövedelmed is van, amiről nem tud a NAV, akkor nyilván a NAV-tervezet nem helyes, vagy hiányos adatokat fog tartalmazni.


Én minden évben készítek saját bevallást, a tervezetet meg sem nézem, mert tudom, hogy az enyém nem jó. Ugyanis van más adóköteles jövedelmem is rendszeresen, amiről nem tud a NAV. Továbbá a kedvezményeket is egy összegben szoktam év végén érvényesíteni. Erről a szándékomról sem tud a NAV.

2022. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a barátoknak szoktam ANYK programmal megcsinálni a bevallást, majd elküldöm nekik pdf. formátumban, kinyomtatják, aláírják és feladják postán, vagy beviszik személyesen a NAV-hoz. Nincs ügyfélkapujuk ugyanis, amin keresztül elektronikusan be tudnák küldeni.
2022. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csinaltattuk ügyfélkaput de telefonról belepve csak annyit látok hogy kijelentkehes, beállítások, ügyfélkapu elhagyása. Semmit nem látok ezen kívül. Se lenyithato fül nincs ott nem értem.
2022. márc. 19. 04:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!