Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Január 5-én vásároltam egy...

Január 5-én vásároltam egy autót és a Nav még mindig nem küldött sem csekket sem tájékoztatást a gépjárműadóról. Ezt telefonon kéne igényelnem?

Figyelt kérdés
Olvastam sms-ben is lehet csekket kérni elegendő ez vagy ezt be is kell jelenteni valamilyen formában?
2022. márc. 20. 12:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Most olvasom, ha év közben veszem az autót akkor ez csak jövőre esedékes mert erre az évre az előző tulajdonosnak kell kifizetnie. Ez igaz? A kocsi németből lett behozva p rendszámos volt, rendszámot csak akkor kapott amikor megvettem.
2022. márc. 20. 12:34
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Magánszemélytől vagy cégtől vásároltad? Forgalomban volt az autó az előző tulajnál vagy forgalomból kivont autót vásároltál?

Ha forgalomban volt, akkor mindig az fizeti az adott évre vonatkozó gépjárműadót, aki január elsején hivatalosan tulajdonos, tehát ebben az esetben idén neked nem kellene fizetned.

2022. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kereskedésből vásároltam. Az autó p rendszámos volt érvényes műszakival, viszont a forgalmit és a normál rendszámot már én váltottam ki amikor megvettük. Az autó a kereskedés nevén volt úgy lett eladva. Ebben az esetben nem tudom mi a helyzet
2022. márc. 20. 12:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Első magyarországi forgalombahelyezésnek a vásárlás napját jelöli meg a rendszer.
2022. márc. 20. 12:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak azután kell fizetned, ami január elsején a tulajdonodban volt, így majd jövőre kell. Amennyire én tudom.
2022. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon most helyezték forgalomba, akkor eked kell megfizetned:

"(2) * Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel."

(1991. évi LXXXII. törvény a gépjárműadóról)


Ha van ügyfélkapud, akkor a NAV arra küldi az értesítést, nem küld postán levelet.

Ha 30 napig nem nézed meg az értesítést, akkor törli a rendszer.

2022. márc. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmit. Most próbálok utánajárni, telefonon nem tudtak segíteni, így írtam egy levelet epapiron de még arra se válaszoltak.
2022. márc. 24. 08:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd írj, hogy mi volt. Mi is januárban vettünk kereskedéstől, és akkor került Mo-n forgalomba. Azóta is várjuk a NAV határozatot.
2022. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Válasz nem jött de a csekkeket kiküldték postán. Én epapiron irtam nekik, rá kb egy hónappal jött a határozat. Ez egy sóhivatal.... Késedelmi díjat nem számoltak fel, mondjuk azt próbálták volna meg....
2022. máj. 2. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!