Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kft miről állithat ki számlát?

Kft miről állithat ki számlát?

Figyelt kérdés
Az én történetem röviden .Falusi csokra vásároltunk ingatlant 2 évvel ezelőtt a kötelező felújítási munkákra nem volt tőkénk munkahelyvesztés miatt..így találtunk egy (előfinanszírozót) aki fogadott vállalkozót aki egy építői ipari kft-t működtet a finanszírozó neki utalt az anyagokra munkadíjjra közvetlen a vállalkozó sok munkát nem időben és nem rendesen végzett el volt hogy 1 munkafolyamatra 6 hónapot kelett várnunk..mivel nekünk határidőnk van a bank felé a felújitást befezni igy 2 munkafojamatot mi csináltunk meg hogy haladjon már a fojamat..most a vállalkozó követeli erre a 2 munkara is a munkadijjat amit nem is ő vegzett el ! De le számlázta ! A költségvetesben egybe irta az anyag es munkadijjat ..szoltunk az anyagdijjat vegye ki es a munkadijj nem az öve amire viszafognak fizetni mert nem ö vegezte el erre az volt a válasza hogy ő ki állithat bármennyi osszeget az anyagra mert ő tovabb ertékesíthet ez tenyleg igaz lenne? Valaki segitene mit tehetnék vele szemben? Nagyon igazságtalannak érzem hogy ojan munkadíjjt követel amit nem ő csinált meg!

2022. márc. 22. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiállíthat minden további nélkül, amiről csak akar.


Viszont Neked meg vannak olyan lehetőségeid, hogy teljesítés igazolás, e-napló kérése, túlszámlázás, számla be nem fogadása , hibás teljesítésre hivatkozás, stb.

2022. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyira összevissza amit írsz, érthetetlen az egész történet...
2022. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második kommentelő ! Bocsánat a szövegértésért hosszú és bonyolult is tudom .röviden egy elő finanszírozó segitett a felujitásban ő fizette a vállalkozót de 2 munkafojamatot mi csináltunk meg nem a vállalkozó mi szóltunk a finanszirozónak is hogy ezekre ne fizessen neki nem ő csinálta meg! Aki akkr hejeselte is! Mostpedig már terel és hárit ő is...most a bank vissza fog fizetni a munkálatokra ugye és ő csak azt a pénzt kéri amit előfinanszírozott ez négymillió ötszázezert ft az ötmillióból a vállalkozó pedig követeli azért a munkáért is a munkadijat amit mi csináltunk meg...készült költségvetés amit bank el fogadott jóváhagyott ebben egybe irta a 2 munkafojamat munkadijjait és anyagdijjait es nem kuloniti el az anyagdijjat a munkadijjtol fenyeget koveteli erre is a penzt de ez nagyon igazságtalan es jogtalan is nem akarok ebbe bele törődni
2022. márc. 22. 13:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt engedd el. Senki nem tudja bizonyítani, hogy ki végezte el a munkát. Másrészt a bank csak a hivatalosan számlázott dolgokra utal pénzt, ha nincs számla erről a munkadíjról, akkor nem is fizeti ki.

Legalábbis én úgy tudom, hogy a csok egy utófinanszírozott hitel, ami a készültségi szintnek megfelelő számlákkal dokumentálva kerül kifizetésre. Amiről nincs számla, az olyan, mintha meg sem történt volna.

2022. márc. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!