Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Gépjárműadó idén nem szerepe...

A Gépjárműadó idén nem szerepel az EBEV rendszerben mimt adótartozás?

Figyelt kérdés
Ugye 15.-ig kellett befizetni, de nem írja, hogy tartozás lenne. Így nem tudom befizetni bankártyával. Valaki tudna segíteni?

2022. márc. 26. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem szerepel, bal oldalon kötelezettség oldalon látod az első féléves előírást, szűrd le az adónemet 410-es adónem kódra
2022. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom! :)
2022. márc. 26. 13:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem találom :( Az EBEV-ben, az adószámlán a lekérdezéseknél nem találom. :( Hol van ez a "kötelezettség"?
2022. márc. 26. 13:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs, nem szerepel! Megtaláltam, lekérdeztem külön, azt írja nincs olyan tétel.
2022. márc. 26. 14:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát, pedig ott van. Az adószámlát kell lekérdezned, nem is kell adónemre szűrni. Én még március 15 előtt befizettem kártyával.
2022. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rászűrtem az adónemre, s azt írja nincs a feltételnek megfelelő tétel. Az adószámlán meg csak a tb van. Nem értem :(
2022. márc. 26. 14:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, átutaltam a francba. Köszi a válaszokat!!!
2022. márc. 26. 14:55
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha ott kellene lennie, de nincs ott az adófolyószámlán, akkor azt én sem értem.


Ha kötelezettségként nem írták elő (miért is nem, ha március 15-ig esedékes?), akkor a befizetésed túlfizetésként fog szerepelni.

2022. márc. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sandol ***** válasza:
Esetleg ha egyéni vállallozásod is van, akkor próbálj meg úgy lekérni adófolyószámlát, hogy ne az EV adószámodra, hanem az adóazonosító jeledre. Valamelyik ügyfelemnél az ha EV-vel kértem le, nem volt rajta, pedig 3 szgk volt a nevén, plusz egy utánfutó. Ha lekértem adóazonosító helére, akkor ott volt. Egyéb ötletem nincs.
2022. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs egyéni vállalkozás, nem jelent meg, mint pl a TB szokott ha nem fizetem be 12.-ig, s nem csak nálam, hanem egy családtagomnál sem volt jele a lejárt gépjárműadónak. Nem tudom miért, de a lényeg, inkább átutaltuk.
2022. márc. 26. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!