Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan van ez a családi...

Hogyan van ez a családi adóvisszatérítés, amit most adott a kormány? Azt hogyan tudom megnézni, hogy én visszakaptam-e?

Figyelt kérdés
Milyen formában kapom vissza? Ha nem kaptam, akkor mit lehet még tenni? És hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyi járna vissza?

2022. márc. 27. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hozza a postás, vagy kiutalják.

Gondolom azért észrevetted volna, ha kapsz pénzt. Ha nem kaptad meg, akkor az adóbevallásodban tudod visszakérni.

2022. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Annyi pénz jár vissza, ami szja-t tavaly befizettél, de max 809 ezer forint. A munkáltatótól kapott M30-as nyomtatvány 65. sorában van az összeg.
2022. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A VISSZADO nagyon lesarkítva azoknak jár, akik a háztartásukban 2021. évben gyermeket neveltek.


Ha Rád ez nem vonatkozik, akkor Neked nem jár.


Ha vonatkozik, és a családi pótlékot a Te nevedre folyósították, akkor automatikusan meg kellett, hogy kapd vagy postán, vagy bankszámlára utalva. Ha nem a Te nevedre folyósítják a családi pótlékot, akkor december 31-ig kellett a VISSZADO-ra vonatkozóan benyújtani egy nyilatkozatot az adóhivatalhoz. Aki ezt elmulasztotta, az az adóbevallás keretein belül tudja visszamenőleg érvényesíteni a kedvezményt.

2022. márc. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A feleségem keveset keres, én sokat. Mindektten megkapjuk, ha az ő nevére megy a családi pótlék?
2022. márc. 28. 10:12
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha nem kaptam, az miért lehet? Címem tudják, bankszámlaszámom tudják, postás megtalál.
2022. márc. 28. 10:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha családi pótlékra jogosult voltál tavaly akár egy napot is, akkor megkapod. Ha a feleséged kapja a családi pótlékot, akkor automatikusan ő megkapja, neked nyilatkozni kellett volna tavaly. Ha az elmaradt, akkor most az adóbevallásodban tudod megadni.
2022. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Címem tudják, bankszámlaszámom tudják,"


Csak azt nem, hogy családi pótlékra jogosult lennél a gyermek után, ha Te igényelted volna, nem pedig a feleséged. Ezzel kapcsolatban kellett december 31-ig nyilatkozni. Mivel elmulasztottad, így a bevallásban utólag érvényesítheted ezt a kedvezményt is.


A bankszámlaszámodat pedig "nem tudja" a NAV.


Hivatalosan akkor tud róla, ha a bankoktól adatszolgáltatást kér és kap is ezzel kapcsolatban. Ő nem utalhat akárhova. Banki adatszolgáltatást pedig nyomozás és végrehajtás esetén kérnek be.


Viszont ha hivatalos formában kéred valamilyen ügyben, hogy X. Y. bankszámlaszámra utalják ki a Neked járó összeget abban az adott ügyben (de csak abban), akkor oda elutalják.


Erre szolgált a VISSZADO nyomtatvány, amit december 31-ig lehetett kitölteni. Most év végén pedig helyette erre szolgál az SZJA bevallás azon oldala, ahol azt adod meg, hova kéred visszautalni a pénzt.

2022. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"A bankszámlaszámodat pedig "nem tudja" a NAV."


És a postacímemet tudja? Akkor miért nem küldte cseken. Mitől függ, hogy kinek küldték és kinek nem?

2022. márc. 30. 10:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Aki kapta a csp-t, annak kiutalta. Aki beadta a visszado nyomtatványt, annak kiutalta. A többiek meg visszakérhetik a bevallásban.
2022. márc. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"És a postacímemet tudja? Akkor miért nem küldte cseken. Mitől függ, hogy kinek küldték és kinek nem?"


Itt a legtöbb kérdező nem tud olvasni?!?!?


"Ha családi pótlékra jogosult voltál tavaly akár egy napot is, akkor megkapod. Ha a feleséged kapja a családi pótlékot, akkor automatikusan ő megkapja, neked nyilatkozni kellett volna tavaly. Ha az elmaradt, akkor most az adóbevallásodban tudod megadni."

2022. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!