Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez a két eset illegális...

Ez a két eset illegális foglalkoztatás lenne, vagy szívességi munkavégzés, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Például, testvéremet meghívom magamhoz, hogy segítsen egy művészeti vizsgára felkészülni. Ott alszik nálam, készítek neki kaját, és kifizetem a vonatjegyét.


Másik, tipikus zenész élet: pl zenét veszünk fel, gyakorlunk, írunk stb... zenésztársammal közösen az én házamban. Lakhelye távol van, tehát addig, amíg alkotunk, nálam alszik, készítek neki kaját, kifizetem a vonatjegyét.


Ha a törvényt értelmezem, feketemunkának tűnik mindkét eset, pedig hiányzik a kötelem. Csak nem nagyon tudom, hogy milyen más jogviszony lehet?? Nyilván a testvéremnek nem kötelessége ott maradni. Ugyanúgy, ha a zenésztársammal nálam alkotunk, attól még ő nem nekem dolgozik, nem tartozik nekem munkavégzési kötelességgel. Az egy "opció", hogy velem alkot, nem egy elvállalt kötelesség. Sőt, ha foglalkoztatás lenne, az azt jelentené, hogy "ő azért zenél velem, hogy kapjon egy vonatjegyet, szállást, meg ételt". Hát, nyilván nem azért XDD



2022. ápr. 6. 04:02
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Egyik sem munkavégzés, így fekete munka sem lehet.


Kb egy kategória azzal, hogy az anya főz a családra vagy az apa sofőrt játszik és elviszi a gyereket edzésre.

2022. ápr. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy az első mondja.
2022. ápr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Ime egy funkcionalis analfabeta aki keptelen ertelmezni a munka fogalmat.
2022. ápr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, véletlenül nem jogásznak készülsz? Azok szokták így kitekerni a dolgokat és belemagyarázni valamibe a nem létezőt!
2022. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hogy őszinte legyek, nem azért írtam ki a kérdést, mert jogásznak készülnék, hanem azért, mert nem bízom a NAV-ban, meg egyéb magyar hatóságban. És az a foglalkozás, amit választottam (zene) majdnem teljesen összeegyeztethetetlen a joggal.

De én örülök annak, hogy indokolatlanul aggódtam.

2022. ápr. 7. 05:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!