Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szoftverfejlesztő egyéni...

Szoftverfejlesztő egyéni vállalkozó miket könyvelhet el? Milyen előnyökkel járhat adózás szempontjából?

Figyelt kérdés

Nem igazán találtam konkrét infót ezzel kapcsolatosan illetve eléggé gyerekcipőben járok ebben a témában.

Arra volnék kíváncsi hogy miket lehet elszámolni informatikus egyéni vállalkozóként? Vagy hol találok egy részletes leírást erről, az is tökéletes.

Gondolom számítástechnikai eszközöket el lehet könyvelni, de pl. ha home office-ban dolgozom akkor pl. járműlizinget el lehet könyvelni?


2022. ápr. 7. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a KATA-val jobban jársz, mint a tételes adózással, ugyanis nem nagyon van elszámolható költséged, ha megvetted a gépeket és nincs külön telephelyed. Akkor mindegy mit és hová veszel, mert befizeted a fix adót havonta, és a kutya sem foglalkozik veled.

Ha túlléped a bevételi határt, és tételes adózásra váltasz, akkor nem nagyon lesz mit költségnek elszámolnod. Lényegesen több adót és járulékot kell lerójál az államnak.

2022. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden el tudsz számolni, ami a munkádhoz szükséges. Mit ülsz? A saját privát széked? CSAK VOLT, hisz most használtan beviszed a vállalkozásba, hisz azon ülsz amikor dolgozol. Mennyi az ára? Vagy megvan az eredeti számla, és becsülsz, hogy a használd ára az 50 % vagy kinézel vaterán és jofogáson egy ugyanilyen, kinyomtatod, hogy ma ennyiért tudnád használtan venni.


Az egész home officodról csinálsz egy leltárt. A függönyt se felejtsd ki, hisz ha besüt a nap, ugye nem látod a monitort.

Ha van a lakásodban olyan szoba, amit ki tudsz nevezni dolgozószobának, akkor a ház teljes reszijét arányosan erre ráosztod. (az összes rezsi számlát szépen gyűjtsd össze, nálam ezért van a díjnet évekre visszamenőleg is fizetve)


Szakmai útra mész a barátodhoz a balatonra, hisz nem tudsz megoldani egy problémát.

Utazás kezdeti időpontja, vonatjegy vagy km átalány, - mint egy belföldi kiküldetési rendelvényen. Annyi, hogy valamivel igazold, hogy tényleg ott voltál és ezért. Erre elég egy email, én adótanácsadó kollégáimmal közösen ebédelünk (azt nem számoljuk el magyarban, mert túl drága) de a számla hátoldalára emlékebe ráüti nekem a pecsétjét és odaírja, hogy köszi a konzultációt. Ezután nehéz egy adóhivatalnak bizonyítani, hogy ez fiktív lenne.


És a többi, a fantázia szab határt.

Negatív adód sajnos Magyarországon nem lehet (ellentétben Németország, USA , Svájc), azaz max nulla adót fogsz fizetni.

Ehhez kívánok sok sikert és a megspórolt pénzt fordíts az anyagi függetlenségedre és szabadságodra.

2022. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Szerintem nem tudod jól.

Csak azt számolhatod el 100%-ban, amit kizárólagosan a vállalkozásra használsz, különben csak egy része jelenhet meg adócsökkentő tételnél.

A reprezentáció, a személyautó SZJA köteles.

Ha a lakásodben lévő külön munkaszobához nincs leválasztott mérő a villanynak, víznek, gáznak, ..., akkor azt nem számolhatod el. Szerencsésebb ilyenkor a külön telephely.

2022. ápr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!