Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom, hogy a családi...

Honnan tudom, hogy a családi adókedvezményt amit havonta nem használva, hanem egy összegben szoktam visszaigényelni adóbevalláskor, nem lett a szja-val egybe kiutalva?

Figyelt kérdés
Jövedelem 2200000, levont adóelőleg 330000, ezt kaptam a múltkori nagy visszatérítésnél. Benne lehet a családi adókedvezmény? Nem értek hozzá
2022. ápr. 11. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nezd, ha egesz evben 330szjat fizettel be, akkor annal tobbet bem tudsz visszakapni. Ha ezt mar valamilyen jogcimen megkaptad akkor kvazi kiuritetted a kereted.
2022. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bruttó 2.200.000 forintnak pont 330.000 forint az SZJA. Ha ezt visszakaptad, akkor többet már nem is kaphatsz vissza, legalábbis SZJA összegben nem.
2022. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a havi 10000 ft- os csalàdi adókedvezményt amit évközben nem vettem igénybe nem lehet egy összegben igényelni
2022. ápr. 11. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel vissza kaptál minden levont adódat, így a családi kedvezményt is visszakaptad ezzel egybe, nincs mit már vissza igényelned
2022. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ne hogy azt hidd hogy buktal ezzel. Ha ev kozben igenybe veszed a kedvezmenyt akkor 12x10000fttal tobb a fizetesed, de ennyivel kevesebb szja visszateritest kaptal volna. 330-120. Vagyis 210et kaptal volna vissza.
2022. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, akkor a havi 10000 ft- os csalàdi adókedvezményt amit évközben nem vettem igénybe nem lehet egy összegben igényelni"


A VISSZADO egy olyan egyedi kedvezmény, amelybe a családi kedvezmény rész is benne van. Tehát azzal, hogy a teljes befizetett/levont SZJA összegét visszautalták, a családi kedvezmény "része" is rendezve lett ez által.


Nem kell külön vacakolnod a visszaigényléssel. Ez csak azokat érinti, akik 809 ezer forint feletti SZJA-val rendelkeztek, mert az a feletti és nekik járó összeggel már foglalkozniuk kellett, hogy vissza is kapják.


Neked "csak" 330 ezer SZJA-d volt.

2022. ápr. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segìtséget!
2022. ápr. 13. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!