Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell a kis összegű...

Hogyan kell a kis összegű bankszámlára érkező befizetéseket bevallani, könyvelni?

Figyelt kérdés

Böngészős játékhoz lehetne javakat vásárolni 500-ft ért.

KATA-s vállalkozó vagyok.



2022. ápr. 14. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha a könyvelőd erre nem tud válaszolni, akkor keress másikat.
2022. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs könyvelője, mert az nem kell KATA adózás mellé, ezt nem tudtad kedves #1, jah vagy épp beteg/siel/szül/részvétem a családnak etc miért itt megy a kérdés.


Legyél kedves csapd fel a netet, és keress egy könyvelőt kedves kérdező, aki ha mást nem de irányba állít, hogy mit merre kell/lehet csinálni.

2022. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, biztos voltam benne én is, hogy nincs neki. Bár tudom, hogy a kollégák általában ilyenkor, negyedéves zárás előtti héten és mérlegkészítéskor vannak a legtöbbet szabin :D Katásnak valóban nem kell könyvelő, élő példa rá a kérdező.
2022. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy a vállalkozói dolgaidat nem a lakossági bankszámládról kezeled, és nem kevered a két "létedet". Tudom, alanyi áfamentes ev-nek nem kötelező a vállalkozói bankszámla, de legalább akkor legyen egy másik lakosságid amin a vállalkozói banki dolgaid bonyolítod. Amúgy meg azokat a tételeket amik nem a vállalkozás működésével, bevételszerző tevékenységével kapcsolatos, azt egyszerűen nem könyveli le, mert nem elszámolható
2022. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező pont fordítva gondolja, szerintem ő kapja ezeket az összegeket.
2022. ápr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor árbevétel simán
2022. ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Jha, csak kicsit megbonyolíthatja az életét, ha mondjuk külföldről jön, ne adj isten nem magánszemélytől, stb.
2022. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ehhez kell a könyvelő 😏
2022. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tudom, azért is írtam korábban :D
2022. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!