Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ügyfélkapun keresztül milyen...

Ügyfélkapun keresztül milyen nyilvántartásokat tud az ember elérni saját magáról?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 16. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Rengeteg dolgot lehet elérni. Kicsit konkrétabban? Mit keresnél?
2022. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt meg tudja nézni az ember, hogy jogosult-e erkölcsi bizonyítványra? Vagy ez csak azt követően derül ki számára, ha megigényelte és megkapja, illetve nem kapja meg?
2022. ápr. 16. 14:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt az emberek általában tudják magukról. De igényeld meg, max visszautasítják. Ingyen van.
2022. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül, mert kisebb stikliknél X év múlva kikerül a priusz a neved mellől és kaphatsz újra erkölcsit, úgy tudom, de hogy pontosan mennyi idő után, azt viszont nem tudom.
2022. ápr. 16. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azt meg tudja nézni az ember, hogy jogosult-e erkölcsi bizonyítványra"


Erkölcsi bizonyítványt nem csak akkor állítanak ki, ha nincs benne bejegyzés, hanem akkor is, ha van.

Csak akkor más adattartalommal... :)


Tehát itt "jogosultságra" hivatkozni szükségtelen.


Kéred. Kiállítják.

2022. ápr. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Mivel a benne szereplő adatokat a bűnügyi nyilvántartásból veszik, ezért ahhoz még ügyfélkapus eléréssel sincs lehetőséged hozzáférni.


Ügyfélkapun keresztül benyújthatod az erkölcsi bizonyítvány kiállítására szolgáló kérelmet, valamint ha már állítottak ki erkölcsit, akkor annak érvényességét bárki leellenőrizheti (hamis/nem hamis okkal), de a válasz csak IGEN/NEM lesz, a benne foglalt adattartalmat nem fogja megismerni a lekérdező.

2022. ápr. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Erkölcsi bizonyítványt nem csak akkor állítanak ki, ha nincs benne bejegyzés, hanem akkor is, ha van.

Csak akkor más adattartalommal... :)"


Miben más az adattartalom a két esetben? Ha voltál büntetve, akkor benne van a "skarlát betű", vagy hogyan kell a szavaidat érteni?

2022. ápr. 18. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem ugyanaz szerepel benne akkor, ha nem voltál büntetve/vagy eltiltva, mint abban az esetben, amikor voltál.


Ezt tényleg meg kell magyarázni?


Valószínűleg nem skarlát betű fog benne szerepelni. :)

De hogy' mi azt nem tudom, mert még nem voltam büntetve. Ha majd egyszer leszek, megírom...

2022. ápr. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!