Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Utazás költségtérítés sztornóz...

Utazás költségtérítés sztornózott számlára büntetett?

Figyelt kérdés

MÁV bérletet vettem áfás számlára munkába járáshoz, de véletlenül két héttel későbbi időponttól.

Visszaigényeltem a bérletet, kaptam egy sztornó számlát is, majd megvettem a jó időponttól a bérletet.


Véletlenül viszont az eredeti, később sztornózott áfás számlát küldtem el a munkáltatónak, aki az alapján már terítette is a munkába járás költségét.

Az áfás számlán nem szerepel a bérlet érvényességének kezdete, csak a bérlet azonosító, a bérletet azonban - lévén, hogy csak digitálisan van meg - nem kell leadni.


Visszaszállhat rám a dolog, hogy sztornózott számla lett végül terítve? A munkaadó ellenőrzi valahogy a számlát a MÁV-val?



#sztornó áfás számla #utazás költségtérítés
2022. ápr. 21. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:
A számla a cég nevére szol ?
2022. ápr. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, mindkét számla a cég szempontjából helyesen lett kiállítva, csak az elsőre később érkezett egy sztornó számla is.
2022. ápr. 21. 07:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor mindegyik számlát add le, mert ha a sztorno nincs kknyvelve akkor az büntetés kiszabását vonja maga után a NAV részéről. Ezt meg te okoztad mert tulajdonképpen érvénytelen számlát adtal nekik érvényesnek hazudva. Ok adót vonnnak le a számla alapján ami jogtalan mert érvénytelen számla alapján tehát jogalap nelkul csináltak.


Ha leadod mind ok lekonyvelik és semmi gond nincs.

2022. ápr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van, mind a 3 számlát add le és akkor nem lesz gondja senkinek sem.
2022. ápr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat.

Akkor jól értem, hogy alap estben, ha nem adok le egy áfás számlát, és nem akarnak rá ÁFA-t visszaigényelni, akkor teljesen mindegy, hogy milyen cégnévre van kiállítva a számla, vagy hogy sztornózva lett?

2022. ápr. 22. 15:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez azért nem így megy.
2022. ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem adod le akkor mindegy hogy stornozva lett mert nem használják fel. Ha leadod és felhasználják mint érvényes létező számla azt kiderül hogy nem az az baj
2022. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az értékes válaszokat!Leadtam most mindent.
2022. ápr. 25. 08:40
 9/9 anonim ***** válasza:
De muszáj leadnia, mert a könyvelő amúgy is látni fogja a nav rendszerében.
2022. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!