Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EGÉSZSÉGÜGYI SZOLGÁLTATÁSI...

EGÉSZSÉGÜGYI SZOLGÁLTATÁSI JÁRULÉK tartozást hol kell/lehet fellebbezni? Sehol se találom.

Figyelt kérdés

Januárban munka nélküli voltam, magamnak fizettem be csekken a TB-t.

Februárban, munkaügyi hivatalon keresztül önkormányzathoz mentem dolgozni.

Február-Március-Április minden hónapban új munka szerződés.

Hivatalos, bejelentett állás heti 40 órában.

Most a nav küldött olyat, hogy fizessek be 2x 8400 Ft- Eü. szolg. járulékot.

Taj lekérdezésnél, biztosítási jogviszonyban is szerepel mind a február-március-április.

Az a baj, h adószámlán már az április havi 8400 is szerepel, mint tartozás.


Milyen nyomtatványt kell kitöltenem, vagy hol reklamálhatom meg ezt.

Munkaügyi hivatal információja alapján, amikor kérdeztem azt mondták, h bejelentenek és akkor látni fogják. Ezek szerint nem látják.


2022. máj. 4. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Menj be a NAV-hoz a papírjaiddal.
2022. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy se a NAV levelét, se az adószámlád nem látjuk.

Az április havi hjt pedig május 12-i esedékességgel könyvelik.

Szóval van itt kavarodás, de nemcsak a NAVnál (ha ott tényleg van)

Tedd fel a NAVos levelet, a részletes adószámla kivonatod (az egész 2022-es évre, január 1től dec 31ig) és a biztosítási jogviszonyaid lekérdezési képét az adataid kitakarásával és azokból meg lehet mondani, hogy mit kell csinálnod.

2022. máj. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Kérdés a járulékokat befizették-e utánad, nem elég a bejelentés. Szerintem is menj be, vidd a papírokat és ott megnézik.
2022. máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A munkaviszony bejelentésével létrejön a biztosítási jogviszony.

Lényegtelen, hogy befizették-e a járulékokat utána: akár befizették, akár nem, ha be van jelentve, akkor biztosított.

2022. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a járulék befizetéses marhaságot el kellene már felejteni.

Egy cég se a munkavállaló nevére szólóan fizeti a járulékokat.

Vagy ha nem utalja az összes járulékot, csak mondjuk a felét, akkor ír a NAVnak, hogy az igazgató úr járulékait elutaltuk, az ő biztosítása rendben van, de a takarítóét nem utaltuk.

Pont ezért írta a 2-es, hogy látni kellene a papírokat, mert egyesek képtelenek értelmezni egy hivatalos levelet, mások meg terjesztik a hülyeségeiket.

2022. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

"Most a nav küldött olyat, hogy fizessek be 2x 8400 Ft- Eü. szolg. járulékot."


"Januárban munka nélküli voltam, magamnak fizettem be csekken a TB-t."


Nézzük a részleteket.


2 x 8.400 forint az a 2022. évre vonatkozhat, mivel januártól kell ekkora összeget fizetni havonta járulékként. Tehát január, február hónapról lehet szó.

Januárban munkanélküliként befizetted a januárra vonatkozó járulékot (8.400 forint).


Ami történhetett:

- Lehet, hogy Te már előbb befizetted a járulékot, mint ahogy azt előírták volna Neked.

- Az is lehet, hogy nem jó számlaszámra fizetted be (régi csekk), ezért a nyilvántartásukban a jó számlaszámon hátralék van, amelyikre pedig megfizetted, ott túlfizetésként szerepel.

- Az is lehet, hogy most idővel majd kapsz egy másik értesítést arról, hogy X. Y. naptól törölték a jövőbeni fizetési kötelezettséged, mert február, március, április hónapban munkaviszonyban álltál.


Mivel 2020. júliusától nem a NAV, hanem a NEAK írja elő ezeket a járulékokat, ezért én ott kezdeményeznék adategyeztetést, ha tényleg nem stimmelnek a dolgok. A NAV-nál is valószínűleg oda fognak irányítani. Ők már csak nyilvántartják a fizetendő járulékokat és behajtják azt, ha önként nem fizeted meg, valamint értesítéseket küldenek róla Neked, de sem nem írják elő, sem nem törlik őket, mert ezt a feladatot az állam a NEAK kezébe tette.


NEAK: Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (leánykori nevén egészségbiztosítási pénztár). A kormányhivatalokban találod őket.

2022. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Januárt befizettem, csekken keresztül, jó helyre.

Önkormányzathoz mentem dolgozni, bérjegyzék szerint levontak kb 33,5%-ot a bruttó béremből - bérjegyzék most nincs előttem.

Amit küldött a nav, az már felszólítás, hogy fizessek be 16.800 Ft-t egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Adószámlán jogos, hogy követelik a T1011U alapján eü szolg.köt alapján.

Azt a nyomtatványt bepróbáltam adni újra, de hibát dob ki és sehogy nem engedi kitölteni.


Ami engem érint, hogy a saját hülyeségemből követel rajtam pénzt a nav, mert én akartam csekken fizetni a TB-t addig amíg nem dolgozok.

Viszont munkaügyi hivatalon keresztül kerültem foglalkoztatásban, 100%-ban bejelentett heti 40 óra.

2022. máj. 5. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

"Adószámlán jogos, hogy követelik a T1011U alapján eü szolg.köt alapján.


Azt a nyomtatványt bepróbáltam adni újra, de hibát dob ki és sehogy nem engedi kitölteni."


Írtam, hogy a NEAK foglalkozik már az előírásokkal. Ha olyat követel a NAV, amit megfizettél, akkor a NAV-nál van intéznivalód.

Ha olyat követel a NAV, ami nem jogos (nem helyes az összeg stb.), akkor a NEAK-nál van intéznivalód.


"Ami engem érint, hogy a saját hülyeségemből követel rajtam pénzt a nav, mert én akartam csekken fizetni a TB-t addig amíg nem dolgozok."

Ez miért lenne hiba? Ezzel nincs baj, más gond van a dologgal, nem ez.


Ha bejelentkeztél járulék fizetésére a T1011-es nyomtatványon, és utána munkaviszonyt létesítettél, akkor a munkaviszony napjától nem vagy köteles járulékot fizetni. Nyilván az előtte felhalmozott hátralékot meg kell fizetni. Erről automatikusan értesítenie kellett volna a NAV-nak a NEAK tájékoztatása alapján. Valami bibi ezzel történhetett, nem mással, ha Te állítod, egyébként mindent jó helyre és jókor fizettél meg.

2022. máj. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!