Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tegyek ha a vállalkozó...

Mit tegyek ha a vállalkozó nem tölti fel a számlát a NAV-nak ?

Figyelt kérdés

Tehát még 2021.10.10-én dolgozott nálunk egy vállalkozó. Szerződés és számla is készült a munkáról. Viszont ő még ezt azóta se volt hajlandó bejelenteni a Nav-nak. Nem küldte és nem is töltötte fel a számlát a könyvelőjével. Így ez a számla nekünk is érvénytelen pedig szükségünk lenne rá. Többször is hívtuk azt mondta hogy nem köteles bejeleneteni. 920 ezer Ft-ról lenne szó.. A számlán olyan munkálatok is szerepelnek ami nincs is benne a végzettségében.


Csak mert ezt szerintem adócsalásnak is lehet mondani.


Ilyen esetben mit tudok tenni jelentsem fel vagy írjak a NAV-nak ?

A rendőrség foglalkozna ilyennel ?


És ha az lenne hogy nekem lesz igazam akkor mire számíthatok azon kívül hogy őt megbüntetik? És ő mit kaphat ezért?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. máj. 11. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Te is vállalkozó vagy a történetben vagy magánszemély? Ha vállalkozó vagy és a számlán szerepel az adószámod, akkor simán befogadhatod a számlát és el is számolhatod. A számla jelentése az ő felelőssége, kötelessége, téged ez nem érint. Ha bírságolnak is majd érte, akkor is max őt. Mellesleg a könyvelőnek semmi köze a számla jelentéséhez, az a vállalkozó dolga. Attól mert a számla nincs jelentve, számotokra még nem lesz érvénytelen. Nem adócsalás amúgy emiatt, mert adót egyáltalán nem érint. Mulasztási bírság az lehet belőle természetesen. Szerintem te ne foglalkozz vele, az ő dolga, várja csak a bírságot. Rendőrség? Ne nevettess...
2022. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
dehogynem köteles.
2022. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Magánszemély vagyok. Viszont azért lenne rá szükség hogy be legyen jelentve a számla mert nekünk a lakásfelújítási támogatáshoz kellene és ahoz nem adhatok be olyan számlát ami nincs tovább küldve a NAV felé a vállalkozó részéről.
2022. máj. 11. 14:36
 4/13 anonim ***** válasza:
5%
Ha azért nem tölti fel, mert nem fizettétek ki a munkáját, akkor jól teszi. Csak mert mostanában sokan ezen lovagolnak. Állami támogatásból lenyulják a pénzt, a vállalkozót nem fizetik ki a munkájáért, de a számla az kéne.
2022. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ki van teljesen fizetve számlázás fizetéskor történt.
2022. máj. 11. 14:37
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nem tudja nem feltölteni vagy nem érdekli.
2022. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

#4 - ez már csak azért is baromság lenne, mert a vállalkozóé a mulasztási bírság, nem a magánszemélyé :D Amelyik szaki ezt így meglépi, az meg is érdemli, hogy bírságolják. Van más módja is a pénz beszedésének.


Kérdező, az otthonfelújítási programba nyugodtan be lehet adni így is a számlát, hisz részedről ez egy teljesen hivatalos, valid számla, szerződéssel és gondolom az összesítővel együtt rendelkezésre áll.

2022. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
7# te bűnöző vagy? Vagy hogy gondolod, ha nem fizetnek ki, akkor a vállalkozó miért adjon számlát? Ha lopni mégy a boltba akkor is kéred a számlát. Nem tudom hogy te hogy gondolod. Nekem ha nem fizetnek a munkámért, nem adok számlát. Nem tudom te milyen világban élsz.
2022. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 - teljesen félreértettél. Én arra gondoltam, hogy kérj előleget a munkára, az anyagot meg fizesse a vevő. De ez csak egy példa. Nem kell rögtön bűnözőnek titulálni a másikat...

Amúgy csak egy kis adalék: a törvény szerint neked a teljesítéstől (ami nem pénzügyi teljesítést jelent) számítva 8 napon belül ki KELL állítanod a számlát. Nem kötik fizetéshez a számlázást.

2022. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem látom hol a probléma. Nálad van számla meg szerződés, add be oda ahova kell. Az a vállalkozó problémája ha nem tölti fel a számlát a nav-hoz, neki lesz belőle baja, nem neked. Nyilván nem tudsz ilyen dologra ráhatással lenni és ezt sehol nem is várják el.
2022. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!