Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha jogosulatlanul vettem...

Ha jogosulatlanul vettem igénybe magam után adókedvezményt (családi) a tavalyi évre, de ezt most a hatóságnál önként jelzem, járhat-e pótlékmentes részletfizetési kedvezmény a visszafizetésére?

Figyelt kérdés
2022. máj. 13. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, sőt, még bírságot is kell fizetned.
2022. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha jogosulatlanul vettél igénybe kedvezményt, akkor nem tudom, hogy ezt milyen módon jeleznéd a hatóságnak?


Ha valamit érvényesítettél, amire nem voltál jogosult, akkor az adóbevallást kell annak megfelelően javítanod, hogy helyes legyen az elszámolás. Ha már adtál be bevallást arra az évre, akkor ezt önellenőrzés keretén belül tudod megtenni, ha még nem adtál be, akkor pedig a helyes adatokkal meg megcsinálni a bevallást, vagy a NAV-tervezetet annak megfelelően korrigálnod.


A helyes bevallás által eredménynek kijön, hogy mondjuk fizetendőd van. A bevallás keretein belül is van lehetőség arra, hogy jelezd, részletekben szeretnéd megfizetni a kötelezettséget -> bevallás "C" lap "A" táblázata van erre kitalálva.


Ha a kötelezettség több, mint 500 ezer forint (a fenti táblában csak 500 ezer forintot meg nem haladó tartozás esetén van jelölési lehetőséged részletfizetésre), akkor a kötelezettség felkönyvelését követően kérhetsz automatikus részletfizetést a NAV-tól. Ez maximum 1 millió forint alatti tartozás esetén lehetséges, és adóévente csak 1 alkalommal adható. Ha a két feltételnek megfelelsz, megadják, mert kötelező nekik.

2022. máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!