Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adóbevallás 2010-es évre...

Az adóbevallás 2010-es évre nem készült el, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia add be gyorsan, ha te veszed észre nagyjából semmire. Ha ők veszik észre akkor már hamarabb van mulasztási bírság. Ha mégis kpanál mul bírságot, akkor kérni kell az elengedését.
2011. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
vállalkozó esetén is igy működik? A könyvelőnél vannak a papirok, a vállalkozás nincs használva igazából,( BT) A könyvelőnek nem tudtunk fizetni, így nincs megcsinálva a bevallás sem.
2011. júl. 12. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Vállalkozás esetében szigorúbbak, nagyobb az esély a bírságra, ami több100ezres nagyságrendű lehet.
2011. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A BT. esetében a bevallási határidő május 30.-a volt. A be nem ment bevallások esetében a bírság össze (társaságoknál) 500 ezer Ft is lehet. Ezt az összeget az apeh (NAV) annak címezi, akinek az ügyfélkapujáról a bevallás nem ment be.


Ha a bevallások elküldéséhez a könyvelőtök kérte, hogy váltsatok ügyfélkaput, és a jelszót stb. adjátok neki oda, akkor a ti ügyfélkaputokon keresztül "nem ment be" a bevallás.

Ha annakidején ilyet nem kért tőletek, akkor ahogy mondani szoktuk, a névre vett benneteket, vagyis a saját ügyfélkapuján keresztül "nem küldte" el a bevallást.


Meg kellene nézni, hogy milyen szerződésetek van a könyvelővel, van-e benne kitétel arra vonatkozóan, hogy mi történik, ha a könyvelési díjjal fizetési késedelembe estek.

Másrészt, ha az iratokat visszatartotta, akkor titeket ezzel akadályozott abban, hogy a bevallási kötelezettségeteknek eleget tudjatok tenni. Jogilag egy könyvelőnek erre nincs lehetősége, max. a követelését jogi úton tudja érvényesíteni. Tehát az iratanyag visszatartásával, a bevallások el nem küldésével valahol jogilag ő is hibázott.

2011. júl. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én ugy tudom, hogy a könyvelővel, szerződés sem lett írva.A férjem intézi az ügyeit. Hát bízom benne, nem lesz gond.
2011. júl. 13. 10:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Na akkor én könyvelőként hozzáteszem a mondandómat...

A könyvelési anyagot nem tarthatja vissza: ez igaz, de ezt bizonyatani kell tudni. Tehát írásban kérni kell... Nem hiszem hogy kérte.... A mérleg be nem adás nem a könyvelő felelőssége, még akkor se ha az esetleg a könyvelő ügyfélkapuján megy el. Nem fizetés esetén - ezt tudja jól a vállalkozó szerződést szegett, tehát a könyvelő jogilag már rég töröltethette a nevéről.... Én is ezt szoktam, igaz én ilyen esetben írásban is jelzem hogy azért ezt felejtsék el.... És akkor ne beszéljünk arról az ügyfélről, akinek az anyagait máig őrzöm, mert nem jött el átvenni... A mérleg be nem adása miatt egyébként tájékoztatásul közlöm, hogy a cég adószám felfüggesztése, majd annak törlése következik be. És továbbmegyek, le lehet pontozni nyugodtan... Valószinüleg szépen eltünt az ügyfél a könyvelő látóköréből mert az kérte a pénzét... Ami ugye az elvégzett munkáért jár. És ez a halálom... Ha eltünik, ha odajön, és elmondja hogy most ezért meg ezért nincs és stb stb.. akkor simán megcsinálom neki... A mai napig van olyan cég a kezelésemben aki minimáldíjat fizet pont ezért. De odajött és szólt. A harmadik felszólítás után töröltetem a nevemről az érintett emberkét. Hát ennyit szerettem volna elmondani. És érintett bt vezetőnek azt javaslom sos keresse meg a könyvelőjét... Többe fog kerülni ha nem teszi...

2011. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20,00-ás vagyok!

:D Kedves Könyvelő! Nem bántom a könyvelőket. Én is az voltam, (most nyugdíjas vagyok) ismerős a dolog, amit írsz. Csak az ő könyvelőjük ezek szerint még azt sem tette meg, hogy írásban értesítette volna őket. (Legalábbis a kérdező erről nem szólt)


Persze, ha az ügyfél nem fizet, én sem dolgoztam szívesen ingyen. Nálam is volt olyan ügyfél, aki 2 évig hülyített a fizetéssel. Aki pedig hosszú időn keresztül még csak a telefont sem vette fel, annak Postán, csomagban adtam fel az anyagát, jegyzékkel együtt, és persze a saját ügyfélkapumról én is kijelentettem, és arról is egy másolatot beleraktam a csomagba.

De olyan helyzetbe sohasem hoztam egyik ügyfelemet sem, hogy az apeh-től kelljen megtudnia, hogy valamelyik bevallása nem ment be. Arra mindig vigyáztam, hogy a "kenyértörés" olyan időpontban történjen, hogy az ügyfélnek legyen lehetősége egy másik könyvelőnél szerencsét próbálni.

2011. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hallgattad meg a másik felet... Ebben az esetben csak erre akartam kitérni.... Mondja a magáét ez a bt vezető, de mi a gari arra, hogy ez igy is volt? Tudod én már jártam ugy hogy szidta az előző könyvelőt mint a bokrot... Aztán előkerültek az értesitések, a kinyomtatott könyörgő mailok véletlenül... És persze addigra már én is egy csomót megirtam. És ha én szegek szerződést erről a másik fél nem kell értesítsen engem jogilag, mivel én szegtem meg a szerződés x pontját, tehát jól tudom hogy szerződést szegtem...
2011. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdező azt írja, hogy a BT nem működik. Persze ettől még kell bevallást küldeni, vagyis a könyvelő ez esetben sem fog ingyen dolgozni, de azért - ilyen esetekben - én külön egyezséget kötöttem az ügyféllel, és a kialkudott könyvelési díj összege, az valahol mindig arányban állt az elvégzendő feladattal.

Én úgy érzem - persze lehet, hogy tévedek -, hogy ebben az esetben a könyvelő sem tett meg mindent annak érdekében, hogy a dolgok ne jussanak el egy ilyen szintig.

Persze tudom azt én is, hogy a Kedves Ügyfél sem mindig Angyal, de bizony olyat is láttam számtalan esetben, hogy a könyvelő is csak a pénzt tudta behajtani, a meló pedig elmaradt.

:D Egy évvel ezelőtt júliusban számoltam fel a saját könyvelő irodámat, minden ügyfelemnek "felhajtottam" 2-3 könyvelőirodát, ahova mehetett. (A vállalkozás nagysága, a tevékenység jellege és az ügyfél fizetőképessége szerint). Érdekes módon idén jan-febr. hóban pont 2 olyan ügyfél keresett meg, akik nem az általam ajánlott könyvelők közül választottak és kiderült, hogy rosszul választottak. Mindkettőnek végig könyveltem a tavalyi év második felét, az egyik e.v. volt, a másik társaság, megcsináltam nekik az összes bevallást. Most már sínen vannak, mert mostmár valóban annál könyveltetnek, akit ajánlottam nekik.


Ezt csak azért írtam ide, hogy attól függetlenül, hogy én még mindig könyvelőnek érzem magam, azért azzal is tisztában vagyok, hogy mi sem vagyunk egyformák.


Persze az ügyfélnek is eszébe juthatott volna hamarabb is, hogy van egy BT-je, és azzal kapcsolatban van valami tennivaló.

2011. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Üdv!


Csak egy kérdés;

Ha az ügyfélkapun én adom be a bevallást, illetve be nem adom, akkor miért is én vagyok a bírságolható?

Nagy tévedésben vagytok, mivel a szerződés és a (bár ezt sokan nem teszik meg) elpostázott, vagy személyesen átadott szerződésfelbontás birtokában fogom és átrakatom a NAV-val az ügyfél folyószámlájára a bírságot. Ilyen egyszerű!


Ja, hogy sok könyvelő szerződés és számla nélkül dolgozik és a saját ügyfélkapuján adja be a bevallásokat?

Nekik kívánom, hogy kapjanak sok-sok bírságot :)


Komolyra fordítva:


A könyvelési anyagot át kell adnia, különben az iratok visszatartásáért komoly perbe fogható (megtettem már egy ügyfelem előző könyvelőjével és visszavonták még a mérlegképes engedélyét is). Az iratok visszatartását jogilag úgy kell hívni, hogy okiratokkal való visszaélés...

Viszont a főkönyvi kivonatot nem kell átadnom :)

Azt én készítettem és ha nem fizet, mehet akár Brüsszelbe is, akkor sem kapja meg.

No röviden ennyi.


Üdv

2012. aug. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!