Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A társasági adón (osztalékadó)...

A társasági adón (osztalékadó) felül kell-e személyi jövedelemadót, TB járuléot fizetni?

Figyelt kérdés
A társasági adón (osztalékadó) felül kell-e személyi jövedelemadót, TB járuléot fizetni? Tehát ha monddjuk van havi 500.000 bevételem, és bejelentem magam 150.000 Ft-ra, akkor csak a 150.000 Ft után kell fizetnem, vagy külön kell az 500.000 Ft után a 19%-os társasági adót, plusz a 150.000 Ft után a személyi jövedeladót és TB járulékot fizetni? Hozzátenném, hogy egyszemélyes vállalkozásról lenne szó. Köszönöm a válaszokat előre is.
2010. szept. 18. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A járulékokat a jövedelmkivét, de legalább a minimálbér után kell megfizetni minden hónapban. Az SzJA előleget a tényleges jövedelemkivét után, szintén minden hónapban.

A társasági adót a mérleg elkészítése után a következő év májusában kell fizetni, a nyereség után.

A helyi adókat minden én márc.15-ig és szept.15-ig.

Iparűzésit a vállalkozás korrigált árbevétele után, vállalkozók kommunális adóját, telekadót a helyi önkormányzat által megszabott mértékben (ha azon a településen van, mert ezeket nem kötelező kivetniük)

2010. szept. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és az osztalékadó teljesen más, mint a társasági adó.
2010. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
150.000 Ft után fizetsz szja-t, tb-t stb. társasági adót pedig a nyereséged után (tehát 500-ból lejön minden költséged és a fennmaradó után kell, de csak a rákövetkező évben, mert akkor látszik csak, hogy mennyi a nyereséged)
2010. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, így már nagyjából jobban képben vagyok.

A jövedelem kivéttel lehet egyébként kicsit trükközni? Értem azalatt, hogy mondjuk kicsivel több pénzt veszek ki havonta, mint amennyit bejelentek, és amennyi után adózok?

2010. szept. 18. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!