Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számlán az adószám utolsó két...

Számlán az adószám utolsó két számjegye hibás, mert a vevő más adóhivatalhoz tartozik már. Kell-e érvényteleníteni a számlát? A NAV online rendszere számít? Ott nem csak a törzsszám rész megy be?

Figyelt kérdés

Egy egy régi cikk:

[link]


2022. jún. 2. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
A számlán csak a törzsszám feltüntetése kötelező az áfa törvény szerint. Úgyhogy én ezért nem módosítgatnám a számlát.
2022. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2022. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnálatos, hogy egy ilyen nagy számlázóprogramnak a honlapján hibás információk jelennek meg :\
2022. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: az érintett ÁFA törvény is azt írja, amit az oldalon írnak: [link]
2022. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha számít: A NAV az adószám első 8 számjegye alapján tartja nyilván a gazdasági társaságokat, mert az mindig fix.


ÁFA törvény:


"...adószámának vagy csoportos általános forgalmiadó-alanyiság esetén csoportazonosító számának első nyolc számjegye,"

2022. jún. 3. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5-ös én is láttam, de ez úgy értelmezendő, hogy :

csoportos adóalanyok esetén az első 8 más esetben meg a teljes..


Ugyanakkor én is látom, bár nem én készítem, hogy a bevallásokban pl: bejött számlákat az első 8 azaz törzsszámra nézve kell gyűjteni, valamint a beküldött számláknál is csak ez a rész megy be a vevő adószámából.

2022. jún. 3. 08:11
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

"de ez úgy értelmezendő, hogy :"


Nem úgy értelmezendő.

... adószámának vagy csoportos általános ...


Ott a VAGY!

2022. jún. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igaz! Átolvastam újra,

Tehát vagy adószámának első nyolc számjegye, vagy csoportazonosító számának

első nyolc számjegye.


Ahogy én értettem rosszul, akkor úgy lett volna hogy írva

adószámA vagy csoportos általános forgalmiadó-alanyiság esetén..


Köszönöm..

2022. jún. 4. 09:00
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: de az is ott van, hogy "ESETÉN". Nem a "vagy"-ot kell nézni, ha utána van egy konkretizálás, amit te figyelmen kívül hagysz. Egészében kell értelmezni a mondatot, nem szavanként (nehogy belekeverjem a választások előtti politikát)


A teljes mondat ez:

"Az áfatörvény előírásai alapján a számlán kötelezően szerepelnie kell a vevő adószámának vagy csoportos általános forgalmiadó-alanyiság esetén a csoportazonosító szám első nyolc számjegyének."


Ami konkrétan ezt jelenti:

A számlán kötelezően szerepelnie kell a vevő adószámának az első 8 számjegyének. HA a vevő csoportos áfa alany kategóriába tartozik, akkor a csoportazonosítójának az első 8 számjegye kell.

2022. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es!

A válaszod nem a 6-osnak szántad?

Ugyanis a 7-es válaszoló pontosan ugyanazt állította, amit Te, függetlenül a VAGY és az ESETÉN szótól. A lényeg megvolt. :)


Nem is értem, hogy miért lett "lepontozva", pedig jót írt.

2022. jún. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!