Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szja visszatérítésnél megkaptu...

Szja visszatérítésnél megkaptuk a házasoknak járó adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Év elején amit visszaigényeltünk szját, az tartalmazhatta már az első házasoknak járó pénzt? Az adóbevallàst a hölgy aki csinálta nekünk, azt mondta,hogy azt avval együtt visszakaptuk, de én meg úgy gondoltam, hogy az csak az szja volt, mivel megnéztem a bérpapírt és csak azt az összeget kaptuk vissza ami a bérpapíron volt feltüntetve lecont szjaként. Remélem érhető ahogy leírtam, köszönöm ha tudtok segíteni
2022. jún. 16. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak annyi szjat tudtál visszakapni, amennyit befizettél. Ha kevesebb volt, mint 809 ezer, akkor annyit, nem jön még rá más, hisz nincs miből.
2022. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"és csak azt az összeget kaptuk vissza ami a bérpapíron volt feltüntetve lecont szjaként."


Nyilván többet nem kapsz vissza, mint amennyit befizettél...


Ha semmit nem fizettél volna be SZJA-ként, akkor nem is kaptál volna vissza semmit, hiába vagy fiatal házas, vagy gyerekes, vagy súlyosan fogyatékos, stb.

2022. jún. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!