Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlant vásárolok felújítom...

Ingatlant vásárolok felújítom majd eladom,és ha jó az üzlet ezt rendszeresíteni szeretném akkor milyen módon tegyem?(Magánszemélyként nem szeretném)

Figyelt kérdés
Céggel,magánszemélyeknek járó adószámmal vagy hogy? Ha cégként teszem milyen költségekkel kell számolnom? A ne kezdj ebbe az üzletbe nem érdekel csak a kérdésre szeretnék választ kapni.

2022. jún. 16. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Így is úgyis adóznod kell, ha 5 éven belül adod el az ingatlant. De amúgy jó ötlet, simán meg lehet élni belőle. Bár én átgondolnám, lehet megérné albérletbe kiadni egy csajnak és a fürdőszobába beszerelni egy kamerát.
2022. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Ikb 5x volt ez a kerdes az elmúlt hetekben.


Senki nem fogctőled olyan ingatlant venni ami a te ízlesednek megfelelően van felújítva...

2022. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
2es te bolond vagy, viszik a lakásokat, mint a cukrot. Főleg ha szépen fel van újítva. Befektetési céllal. Csak ne legyen sz*ros a WC.
2022. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
A szép nem egy objektív fogalom. A kerdezőnek pl a rózsaszín fürdőszoba a szép. Masnak meg undorító...
2022. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindazonáltal, ha ennyire nincs képben a vállalkozas alapjaival, kétlem hogy többtízmillió likvid tőkéje lenne ilyen célra... 😁
2022. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha telik lakás vételre és felújításra.. anyagra, szakmunkás bérre.. akkor csak van 5000Ft-od egy könyvelőre.
2022. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6: 👍👍👍😂


Majd neked is írni fog privit... 😂

2022. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Könyvelőként én adószámos magánszemélyként kezdtem, most ev.-ként csinálom fő tev. körben a saját tulajdonú ingatlan bérbeadást.


5 évig bérbe vannak adva az ingatlanok, így magánszemélyként szja mentesen eladhatóak + a felújítási áfa is kifut 5 év alatt, így nincs gond az eladásssal.


Árverésen vegyél ingatlant hozzá, 2017 novemberben 350.000 Ft + 4,8 millióért 11 végrehajtással vettem meg + 3 millió felújításos ingatlant most adtam el 20 millióért ( + havi 140-ért ki lehet adni ).


Ennek egy részéből kitoltam az összes hitelem a hitelmoratórium alatt, illetve két másik ingatlant újítok fel és fejlesztek idén és jövőre 50 % telephely fejlesztési pályázat mellett.


Most is van fent navos árverésen fél millóért családi ház. Gondolkodom rajta, csak nekem messze van.

2022. jún. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8: ha könyvelő vagy, akkor tudnod kell, hogy a bérbeadás nagyon más, mint az ingatlan adásvétel...
2022. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván.


Nem is mondtam, hogy egy adózási forma alatt lenne a kettő.


Ahogy a bevallása és elszámolása sem. :-)

2022. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!