Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen sokat kell adózni...

Ilyen sokat kell adózni Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk végén ott vannak az árbevétel és az adózott eredmény közötti különbségek.



2022. jún. 20. 10:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

7: egy kukkot sem értesz az egészből, de megállapítod, hogy rossz a hazai környezet, és nem éri meg vállalkozni.


Gratulálok, kedves Emese! :)

2022. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

10: nézd, egy tanár azokat tudja oktatni, akik az előző osztályokat már abszolválták.


Plasztikus hasonlattal élve: te ált. iskola elsősként szeretnél plazmafizikai kísérleteket elemezni.

2022. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#11


Milyen kár, hogy nemcsak én mondom ezt, hanem vállalkozók közül is többen. Még apám is, aki szintén vállalkozó 25 éve.


12-esnek pedig azt üzenem, hogy általában az kérdez, aki nem tud valamit, aki kíváncsi, érdeklődik. Ha ezt nem tudod, akkor nincs miről beszélni. Nem kell attól még lenézni a másikat, bár ez intelligencia kérdése. Valószínű, hogy nem tudsz zongorázni, én viszont igen. Kérdezhetném, hogy miért nem tudsz, tán annyira ügyetlen vagy, hogy még a ujjaidat sem tudod mozgatni? Valamit jól elrontottak a szüleid akkor.

2022. jún. 20. 16:35
 14/19 anonim ***** válasza:

13: leírtam neked az autókereskedős példát délelőtt.

Mégsem értetted meg, csak szajkózod hogy milyen kevés az adózott eredmény az árbevételhez képest.


Most mit lehet erre mondani...????

2022. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14


Akkor nézd meg, hogy mit írtam közvetlen utána a válaszban. Te nem tudsz értelmezni. De nem is akarsz választ adni arra, hogy miért panaszkodnak viszonylag sokan az adózás miatt Magyarországon.

2022. jún. 20. 16:45
 16/19 anonim ***** válasza:
Mindenki panaszkodik aki 0 ftnal több adót fizet. Ez alap.😂
2022. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Persze-persze.
2022. jún. 20. 17:19
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem okolom a kérdezőt, nem mindenki ért ezekhez a kérdésekhez, valszeg én is így néznék ki más témában.


Az árbevétel az az ellenérték amit az eladott termékek, szolgáltatásokért kap a cég. Az eredmény úgy jön ki, hogy a bevételekből levonjuk a költségeket. Ez iparágtól függő milyen arányban vannak. Az adózott eredmény pedig az eredmény miután levontuk a társasági adót. Mondjuk az vitatható hogy sokat adóznak a cégek, például a 9%-os társasági adó alacsonynak számít, ez direkt azért is van így hogy bevonzzuk a nagy cégeket.

2022. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#:l8


A kerdező azt hiszi, hogy a bruttó árbevetel es az adózott eredmeny különbsege mind adó. 😂😂

2022. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!