Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kicsiként nem lett adókárty...

Ha kicsiként nem lett adókártyám csinálva, akkor most mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
2006-ban születtem és elvileg akkor nem adták ki az adókártyát direktbe. Viszont a szüleim felírták az adószámom, de mindig elfelejtették megcsináltatni. Most diákmunkához kéne és valószínű nem lesz elég csak az adószámom egy papíron. Elvileg vannak olyan kormányablak ahol rögtön megcsinálják, igaz ez?

2022. jún. 28. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Google... adókártya igenylés... legelső talalat


[link]

2022. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem csinálják meg azonnal, de szárazbélyegzős igazolást adnak róla. Viszont én azt mondanám, ez nem a kormányablakhoz tartozik, hanem a NAV ügyfélszolgálathoz.
2022. jún. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tőlem még soha senki nem kérte egész életemben az adókártyát fizikailag. Név, születési dátum, hely, és a számsor van rajta. Semmi értelme.
2022. jún. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a foglalkoztatónak nem elég az az irat, amely alapján a szüleid tudják az adóazonosító jeledet, akkor kérvényezheted a NAV-nál, hogy adjanak róla igazolást (adókártyát). Az első ingyenes.


Ha ehhez nem ragaszkodik a foglalkoztató, akkor bőven jó, ha csak tudod az adóazonosító jeled.


Kérdezd meg tőlük, hogy hogyan fogadják el.



Én nem szoktam kérni adókártyát, ha bármi másból kiderül az adóazonosító jele a dolgozónak. Az viszont nálam is kevés, ha bediktálja. Volt egy időszak, amikor a babakötvény nyitásakor a Magyar Államkincstár írásban értesítette a megszületett baba adóazonosító jeléről a szülőket. Én azt is elfogadom, hiszen hivatalos irat. Valószínűleg a szüleid is onnan tudják az adóazonosító jeled.

2022. jún. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"2006-ban születtem"

Akkor még születtek emberek? :D


A NAV-nál bármikor csináltathatsz kártyát, de ha tudod az adószámot az pont elég. Max hitelnél kéri a bank, hogy a kártyát mutasd be, mindenhol máshol elég a szám.

2022. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég az adószám, hiszen a diákmunkánál az adminisztrációhoz kell. Ha bejelentéshez kell, az online felületen úgyis azonnal látja, hogy stimmel-e a nevedhez a megadott adószám...
2022. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!