Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A következő évi adóbevallásomb...

A következő évi adóbevallásomba be kell írni ezeket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem vagyonnyilatkozat, de van bármilyen bejelentési/bevallási kötelezettségem a megtakarításaimat illetően?

Állampapírom van államkincstári értékpapír számlán és részvényeim TBSZ számlán.

Feltehetően baromságot kérdezek, de jobb ötletem nincs. :)



2022. júl. 5. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért kéne beirni? Az adózott jövedelmedbol vetted.
2022. júl. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Azért kérdezem. :)
2022. júl. 6. 01:38
 3/3 anonim ***** válasza:

A kamat nyilván adókötelezettséget is vonhat maga után.

A banki kamatok után ezt rendezi a bank.


A tartós befektetési számlán tartott összeg utáni árfolyamnyereség esetén vannak kedvezmények. Ha legalább 3 évig nem nyúlsz hozzá a befektetésedhez, akkor kevesebb az adómérték, ha 5 évig nem nyúlsz hozzá, akkor már nem kell fizetni utána SZJA-t.


Tehát ha kell is fizetni, nem a befektetett összeged után, hanem az árfolyamnyereséged ("kapott kamat") után kell fizetni.


"A magánszemély köteles bevallani az árfolyamnyereségből származó jövedelmet a kifizető által kiállított igazoláson feltüntetett adó, adóelőleg figyelembevételével "

2022. júl. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!