Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az Adóbevalláson hányas sorba...

Az Adóbevalláson hányas sorba kell írni az adóelőleg megállapításánál figyelembe vett adójóváírást (145200Ft)?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Adóbevallás 24. sora szolgál erre.
2012. febr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hibás válasz.

Sehova.


Az adóbevallásra a ténylegesen igénybe vehető adójóváírást kell írni, a munkáltatói igazolásról csak a jogosultsági hónapok száma kell.


Ideális esetben a két érték megegyezik, de akkor sem ugyanarról beszélünk.

2012. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem adok teljesen igazat az előttem szólónak.

Ha az adóelőlegek levonásánál a dolgozónak a maximális adójóváírást vették figyelembe, akkor szinte 100 %, hogy annyira is jogosult. Ugyanis, ha az adójóváíráshoz meghatározott korlátot túllépte volna és közben bármikor is, akkor a munkáltató abban a hónapban, amikor ez megtörtént nem adhatja meg - még részben sem! - az adójóváírást a dolgozónak. Ez független attól, hogy a dolgozó erre vonatkozóan milyen nyilatkozatot tett előtte. Ez törvényi előírás, méghozzá az adóelőleg megállapításánál címszó alatt szerepel.


De az viszont igaz, hogy az adójóváírás összegét az adóbevallásban "felül kell vizsgálni", mert nem biztos, hogy megegyezik azzal, amit a munkáltató leigazolt.


Ha az illető nem írta volna oda az összeget, én is azt ajánlottam volna, amit az előttem szóló.

2012. febr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elgépelést javítok:

...túllépte volna év közben bármikor is...

2012. febr. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!