Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik ha késve fizetem...

Mi történik ha késve fizetem be a TB-t?

Figyelt kérdés

Július 12.-ig kellene befizetnem a júniusra szóló tb-t, viszont kb. 6 nappal tudom utána. (Eddig még nem késtem el vele 1x sem)


Csinál ilyenkor valamit a NAV, vagy csak a törvényben lévő taj kártya érvénytelenítés van kb. 50 ezer ft tartozás után?



2022. júl. 11. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Tapasztalatom szerint már 13-án küldik a levelet, hogy kéne fizetni. Jelentősebb bírságra nem kell számítani, talán valamennyi késedelmi díjat bekérnek majd.
2022. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Csinál ilyenkor valamit a NAV, vagy csak a törvényben lévő taj kártya érvénytelenítés van kb. 50 ezer ft tartozás után?"


6 havi járulékösszeg felhalmozása esetén érvénytelenítik a TAJ-számod, és válik fizetőssé az orvosi ellátás. Jelenleg havi 8.400 forintról beszélünk, tehát ahhoz 50.400 forint tartozást fel kell halmozni.


Ha közelítesz felé és láthatóan nem fizeted rendszeresen a járulékot, akkor írásban jelez feléd a NAV, hogy bibi lesz, ha...


"Tapasztalatom szerint már 13-án küldik a levelet, hogy kéne fizetni."


Ez érdekes tapasztalat, mivel 13-án még fogalma nincs a NAV-nak, hogy Te 12-én már befizetted, vagy sem. Általában 6-8 nap, mire a folyószámlán felkönyvelődik.

2022. júl. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!