Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadózó EV-nek mennyi a...

Átalányadózó EV-nek mennyi a reális könyvelési havidíja?

Figyelt kérdés

Leendő ex-KATA-s EV vagyok, hamarosan átalányadózni fogok. A könyvelőm emelt a havidíjamon (jogosan), direkt nem írom le, hogy mennyit.

Érdekel, hogy nektek hogy változik, ha változik. :)



2022. aug. 1. 14:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Elég szomorú akkor, ha ilyen hiányos alapdolgok terén :\
2022. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Voltak furcsa dolgok már korábban is, szóval nem lepődöm meg semmin (OSS - korábban MOSS - rendszer nem ismerete, stb.) :) A lényeg, hogy anyagi kárt eddig nem okozott nekem, ha meg okozott volna, arra van biztosítása.

Az a baj, hogy tudom én is, hogy váltanom kéne egy ideje, mert általában én megyek utána minden változásnak, hogy nekem mi éri meg és mi nem, de nagyon rossz vagyok abban, hogy nemet tudjak mondani. Illetve valahogy ez a könyvelés dolog olyan "bizalmi" témakör és nem szívesen hagynám ott, annak ellenére, hogy semmilyen kétes dolgot nem csináltam/csináltunk, de akkor is olyan kiszolgáltatottnak érezném magam.

2022. aug. 1. 16:06
 13/19 anonim ***** válasza:

Persze, tökre érthető amit mondasz. Sok ügyféltől hallottam már ilyesmit :)

Az OSS/MOSS nem ismerete alapjáraton még nem lenne probléma szerintem. Nincs olyan könyvelő, aki mindenhez ért. Én pl nem vállalok őstermelőt, alapítványokat, egyesületeket, mezőgazdasági cégeket, mert nem értek hozzá és nem is akarok. Ugyanez az OSS. Nem gond, ha nem ért hozzá, csak akkor ne vállaljon olyat, akinek kell. Ha meg elvállalja, akkor okosítsa ki magát belőle (zárójelben jegyzem meg, rengeteg átalányadóssal ezért lesz gond mostanában).

A biztosítás pedig egy érdekes kérdés. A könyvelői felelősségbiztosítás nem úgy van, hogy amit a NAV mond számot, akkor az fedezi. Mert ha pl valami rossz döntés vagy rossz bevallás miatt adóhiányod lesz és ezért megbüntetnek, akkor a biztosítás max csak a bírságot állja. Az adóhiányt, késedelmi pótlékot nem. Azt max polgári peres eljárásban hajthatod be rajta, ha önmagától nem téríti meg neked. Szóval óvatosan azzal, hogy kinek milyen a biztosítása. Ezért is kell -szinte- mindenre kiterjedő szerződés. Az jobban tud védeni sok esetben szerintem.

2022. aug. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Pontosan megragadtad a lényeget. Nekem sem az volt a bajom soha, hogy nem tud valamit. Nekem sem terjed ki szakmán belül mindenre az ismeretem, de mindig megmondom a kliensnek, hogyha valamiben nincs rutinom, de mindig felajánlom, hogy egy ingyenes próbát kap és ha tetszik, akkor csináljuk tovább a dolgot, ha nem, akkor nem és nem kérek érte pénzt.


Nála ez nem így néz ki. :) Először költség-bevétel alapján akart könyvelni, én meg mondtam neki, hogy nekem nagyjából 10%-kal alacsonyabb összeg jött ki adóban/járulékokban, ha átalányadózom. Erre felhívott és pökhendi módon közölte, hogy hát ő nem tudja én mit számoltam (közben nevetgélt), de még a költség-bevétel elszámolással is magasabb lesz a közterhem, mint amit én számoltam ki átalányadóra.

Aztán mondtam neki, hogy akkor legyen kedves számolja ki újra...majd egy hét múlva küldött egy excelt, hogy legyek kedves egy héten belül a mellékelt táblázat alapján dönteni, hogy milyen adónemre váltok és láss csodát: a táblázatban majdnem forintra pontosan ugyanaz jött ki, mint nekem (én elcsesztem az iparűzési számolást, nem a 120%-nak az 1%-ával számoltam, csak simán 1%-kal).

Az infót a biztosításról köszi, itt pont ilyen dolgok álltak fenn néha, hogy elfelejtette időben megcsinálni a bevallásom és 2 hónap késéssel fizettem be például az OSS-t. Egyébként nem lett belőle baj, de hát na... :)

2022. aug. 1. 17:01
 15/19 anonim ***** válasza:
Általános jelenség sajnos amit írsz. Sok ilyen “kollégától” jött át ügyfél hozzánk az idők során.
2022. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
És ilyenkor hogy mondod le a könyvelőd? Ebben az évben már fizettél neki, de a bevallásod nem ő fogja csinálni. Akkor jogos fizetni 8 hónapra?
2022. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A könyvelőt nem csak az éves bevallásért fizeted.
2022. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
De ha mondjuk nincs bér, sem áfa, akkor túl sok dolga nincs évközben. Sztem a havi árban benne van a bevallás is
2022. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha átalányadózóról beszélünk, aki nem nyugdíjas, ott mindenképpen van havi bérszámfejtés és bevallás is havonta. És igen, a havidíjban benne van a bevallás is, de itt másról van szó. Attól mert nem az előző könyvelő adja be az éves adóbevallást, attól ő még lekönyvelte havonta a számlákat, rendelkezésére állt az ügyfélnek, válaszolt a kérdésekre, telefonokra, e-mailekre, stb. Tájékoztatta a változásokról, valamint a szeptemberi átállásról. Ez is benne van a díjban, nem csak az adóbevallás. Vagyis igen, jogos fizetni arra a 8 hónapra is, annak ellenére, hogy lehet, hogy nem ő fogja megcsinálni az adóbevallását.
2022. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!