Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pont a KATA elpuszítása előtt...

Pont a KATA elpuszítása előtt lettem Katás egyéni vállalkozó és ebben a káoszban még nem találtam könyvelőt, így az első számlámat nekem kell kiállítanom. Az alábbiakban kérnék segítséget; mit írjak be a rubrikákba?

Figyelt kérdés

A számlázz. hu-ra regisztráltam:


Cégnek számlázok egyheti munka után zöldterületkezelésre.


A rendelésszám rubrikába mit írjak?


A tétel neve: zöldterületkezelés

mennyiség: 1 db

....... Ft


Mivel Katás vagyok még gondolom az ÁFA kulcs rovatba AAM-et, azaz az Alanyi adómentest kell bejelölni?


Előre is kösz a válaszokat.



2022. aug. 3. 23:13
 1/4 anonim válasza:

Szia!

A rendelésszámhoz mi nem szoktunk írni semmit.

Igen az áfakulcshoz AAM, de a szamlazz.hu ki is tölti neked azt ha jól regisztráltál azt hiszem.

A többi része szerintem egyértelmű, annyi, hogy mielőtt kiállítod a számlát nézd át az előnézettel mert néha össze akad a rendszer és nem csinálja jól.


Már sokat nem tudsz cégnek számlázni. :)

2022. aug. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a számlázz.hu val megoldottam, igen hasznos oldal.
2022. aug. 16. 02:47
 3/4 Dave092 válasza:
a Navval összekötötted ugye? Tehát a neved mellett ott a zöld pipa, hogy (nav online kapcsolat rendben)
2022. aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen összekötöttem, a számla is rendben be lett küldve.
2022. aug. 16. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!