Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katáról általányadózásra...

Katáról általányadózásra váltással kapcsolatban lenne pár fontos kérdésem, ha így csinálom okés lesz?

Figyelt kérdés

Mivel kezdő vállalkozó vagyok, könyvelőm csak szeptemberre lesz ebben a káoszban, a kérdések a következők:


a.) Az általányadózásra elég átjelentekzni az ONYA felület változás bejelentése menüben, vagy csak a nyomtatvénykitöltő program űrlapjával fogadják el?


b.) Ha zöldterületkezelés a fő profilom (ami a 80%-os költséghányadba esik), de mellette más tevékenységre is számlázok, akkor már egy fő profilon kívül eső számla is a 40%-os költséghányadba küld vagy a számlák szerint el lehet választani a költséghányadokat?


c.) Mivel cégnek számlázok és meg tudom velük beszélni, a Katás keretemet szeretném kimaxolni: az utolsó Katás számla keltezése augsuztus 31. lenne, a kérdés az, hogy a fizetési határidőnek elég megadnom a munka tervezett befejezését, szeptember 30.-at, vagy a fizetési határidőnek is augusztus 31. -nek kell lennie a számlán, hogy még Kara szerint adózzon ez a bevétel?


A válaszokat előre is köszönöm.



2022. aug. 16. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:

A) könyvelőm intézi szóval nem tudom, de azt mondta aug 31. előtt be kell küldeni

B)

Első nem 80%osnál bukod a 80%ot

C)

Be kell menjen az online rendszerbe aug 31-ig, a fizetési határidő mindegy

2022. aug. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De keress könyvelőt előbb!
2022. aug. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A) nem elég.

B) első nem 80-as számlánál bukod a kedvező költséghányadot, ráadásul visszamenőlegesen.

C) a teljesítés is számít bizonyos esetekben, nem csak a kelte.


De ha kell segítség az átállásban, akkor keress, mert van a cégünknek katáról átállást biztosító csomagja.

2022. aug. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. aug. 17. 07:18
 5/10 A kérdező kommentje:

A számla kiállítására visszatérve:


A teljesítés a számla kiállítása alatt is lenne, mert jó 1 hónapos munkáról van szó, csak a számla keltezésekor a munka töredéke lenne meg, a számla fizetési határideje meg a munka várható befejezésével esne egybe.


Még egy kérdés:


általányadóra váltásnál az áfakulcs AAM helyett 27%-ra módosul elvileg?

2022. aug. 17. 07:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. aug. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehetsz mentes általányadózóként is
2022. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amúgy kiszámoltam, ha nem emelek jelentősen árat, akkor nem fogja megérni csinálni ezt az egészet. Miért akarja tönkretenni a kormány a mikrovállalkozásokat, rövid távon esetleg nőhet az adóbevétel, de rengeteg vállalkozó abbahagyja az egészet vagy feketézni fog, vagy elmennek a tescoba árufeltöltőnek, mert még az is jobban megéri.
2022. aug. 17. 23:36
 9/10 A kérdező kommentje:

Ahogy a kérdésben is írtam zöldterületkezelés a fő profilom, de mellette napelem szerelést is csinálok, a kérdésem az lenne, hogy ez beleesik e a 80%-os költséghányadú tevékenységi körbe, mert ha jól látom a Teszor 43, mint a speciális szaképítés egy ága ez?


[link]

2022. aug. 21. 04:44
 10/10 A kérdező kommentje:
2022. aug. 21. 04:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!