Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelő kérhet bankszámla...

Könyvelő kérhet bankszámla kivonatokat, ha utalásos számlák lettek kiállítva?

Figyelt kérdés

Kérheti e a bankszámla kivonatomat? Utalásos fizetéses számlákat állítottam ki.

Kéri a bankszámla kivonatokat,


Megoldható hogy a többi tétel összegét kitakarom? Hisz az gondolom nem tartozik rá. Csak az utalások érdeklik, amit a számla és az utalás tranzakció alapján ellenőriz le, nemde?


Köszi!



#könyvelő #KATA #bankszámla kivonatok
2022. aug. 26. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A saját könyvelőd? Mit tudnál eltitkolni előle????

Igen, minden számlát, minden kivonatot le kell neki adni. Különben nem tudja megcsinálni a könyvelést.

2022. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Hidd el nem érdekli, ha thai qrvákra költöd a bevételed.
2022. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A könyvelő bizonylat nélkül nem könyvelhet. Gondolom áfamentes egyéni vagy, ezért használod a magánbankszámládat. Ebben az esetben is él a pénzforgalmi szemlélet, vagyis akkor bevétel, ha ki van fizetve. Ezt máshonnan nem tudja meg hitelt érdemlően, csak a bankból. Szóval vagy odaadod neki a kivonatot, vagy csinálj külön (al)számlát a céges dolgoknak.

Sok kolléga elfogadja azt is, ha a számlákhoz kapcsolódó utalási bizonylatot átadod.

2022. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fsms ***** válasza:
Oda kell adnod, mert nem tudja lekönyvelni. Ha nem tudja a bankot könyvelni nincs mérleg, ezért megbüntettek és rád száll a nav. Teljesen felesleges.
2022. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na ezért kell vállalkozási számla
2022. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De amúgy, ha ez vígasztal, az én könyvelőm az ev-m könyveli, kata és át kell álljak, beszéltük telón, hogy mi legyen, kérdeztem, hogy hol állok a 12 misihez, hogy ugye ne lépjem túl és ne csússzak áfába, azt mondta gőze sincs róla, hogy mennyit keresnek az ügyfelei, mert neki ezek csak számok, meg kellett nézze a könyvelőprogramban. (Más kérdés, hogy nekem sincs róla fogalmam, ott a cég mellette, euroban is van bevétel, átcsúszott jövedelem…meg rohadt fáradt vagyok 🤦‍♀️)
2022. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden joga megvan hozzá, hogy elkérje, ahogy neked is minden jogod megvan ahhoz, hogy elutasítsd, bár ezzel nem könnyíted meg egyikőtök dolgát sem. Könyvelőt ettől függetlenül bizalmi alapon választ az ember. Én a magam részéről könyvelőként nem biztos, hogy hatékonyan együtt tudnék veled dolgozni, de nem a kisatírozások ténye miatt, hanem mert úgy érezném, hogy abszolút nem bízol bennem.

Hidd el, a könyvelőt baromira nem érdeklik az egyéb bevételeid és kiadásaid, de ha ennyire bizalmatlan vagy, akkor csinálj egy külön számlát a vállalkozásodnak, és akkor azt egy az egyben át tudod küldeni a könyvelőnek.

2022. aug. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.


Nincs titkolni valóm ugyan, csak személyes dolgaimat nem szeretem kiadni. Senkinek. -akinek kell úgyis bele lát elven.


Nyitom is a vállalkozási számlámat.


Szép napot nektek.

2022. aug. 27. 07:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennyi... :)
2022. aug. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kezdő könyvelőként írom:

A céges kiadásaid próbáld ne magánkártyával fizetni.

2022. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!