Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent ez a mondat "összes...

Mit jelent ez a mondat "összesen bruttó 150.000 Ft + munkáltatói járulékok, adók, hozzájárulások /hónap/fő."? (Többi lent.)

Figyelt kérdés

Ez egy másodállás (negyedállásban nekem), szóval nem tudom, hogy most akkor a bruttó 150.000-ből levonnak-e mindent, amit máshol (semmilyen kedvezményem nincs) vagy a + összeg ezen felül a munkáltatót terheli még. Ez a félállás kettéoszlik (ezért lett a negyedállásunk) és elvileg nekünk nettóban 75 ezret kellene kapjunk fejenként. Akkor ezek szerint a bruttó 150 felett vannak azok az adók, amit a munkáltató kell fizessen pluszban? Senki semmit nem ért, arról is szó volt már, hogy lehet ez nettóban csak 130 lesz, azaz 65 fejenként.


(ami szintén jó lenne nekem, mert x hónap után mindketten jöhetnénk félállásba, és akkor vagy 130 vagy 150 ezer lesz a nettónk + juttatások, a másik állásom pedig heti 3 napra nettó 215 havonta + juttatások. Ha mást nem, októberben kiderül fizetéskor, de mindenképpen több az órabérem, mint a "fő félállásomban", úgyhogy maradna. :D)



2022. aug. 30. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol szerepel ez a mondat, mert most a szövegkörnyezet fontos lenne a válaszomhoz?


Az összesen bruttó 150 ezer után vannak plusz jelek. Tehát nem a plusz jel utáni összegekkel együtt értendő alapból.

Azért is kérdeztem meg, hogy hol szerepel ez a mondat, mert munkaszerződésbe a bruttó béren kívül más nem szokás feltüntetni. Ugyanis nem igazán érdekli és érinti a dolgozót az, hogy a cég a bruttó bér után még milyen közterhet kénytelen megfizetni.


Ha a bruttó bér 150 ezer, akkor annak a nettója: 99.750 forint lesz.

Ha a bruttó bér 75 ezer (az előző fele), akkor annak a nettója: 49.875,- forint lesz.


Fogalmam nincs, hogy honnan veszed a nettó 75 ezret.

Munkaszerződést nem kötünk úgy, hogy egy emberrel kötjük meg (valaki nevére szól), de egy másik embernek biztosítjuk annak az összegnek a felét. Mármint hivatalosan ilyen nincs.

2022. aug. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na, találtam új információkat: a teljes bruttó bér 169 ezer forint (2 főre) a munkahelyi járulékokkal pluszban és elvileg csak 15% SZJA-t fognak vonni ebből, és az a nettó összeg megy majd kétfelé.


Amit küldtem, a munkahely szerződése, nem a miénk, az még nem lett kiàllítva, de számunkra is publikus lett ez a papír (így biztosan nem átverés). Ez volt a szövegkörnyezet. Extra juttatások az alapján járnak majd, hány fővel fogunk dolgozni, de erre maximum br. 450-770 ezer lesz a havi keret, és egy egész team van még kettőnkön kívül, akiknek ebből lesz extrájuk. Tehát részben teljesítményalapú a bérezés. A juttatások 1 összegben kerülnek kifizetésre majd és nem lehet több 2 havi bérnél/fő.

2022. aug. 31. 09:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát gyakorlatilag az lenne a cél, hogy mindenki megkapja a 13-14. Havi fizut. Mást nem kapunk erre.
2022. aug. 31. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy munkaviszonyról beszélünk...


Milyen jogviszonyról (szerződésről) van szó valójában? A járulékterhe, adózása azon múlik ugyanis.

Nem tudok válaszolni, mert ez nem derül ki a leírásodból.

2022. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom, de nem tudok erre én sem felelni. Majd felteszek új kérdést, ha a saját szerződésem végre megkapom!


Amúgy megkaptam az online verzióját a főállásom szerződésének, nekem sajnos az is kínai még mindig, de elméletileg marad a nettó összeg, ami eddig volt, plusz juttatás januárra. Na mindegy, ha kezhez kapjuk az összeget megírom mennyi lett októberben ^^.

2022. szept. 1. 00:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Oksa.
2022. szept. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!